Poročilo o dobavah 76. a člen


Moderator: Mirko Zbačnik

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 01 Mar 2010, 10:48

Pozdravljeni. Ker imamo v glavnem gradbeno dejavnost, izstavimo veliko računov po 76. a členu.
Za mesec januar sem si naredila poročilo o dobavah zbirno po ID številkah kupcev, koliko smo jim fakturirali, kar v excelu in nato ročno vnesla v edavke. Zanima pa me ali so kje navodila, kako se sprogramira datoteko, da bi jo lahko uvozila v edavke? Programerje imamo namreč v tujini in se ne spoznajo na naš DDV, zato bi jim morala poslati navodila. Sem iskala v Pravilniku o DDV in v Pravilniku o elektronskem posredovanju podatkov, vendar navodil za omenjeno poročilo nisem našla.
Lp :)

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a febo » 01 Mar 2010, 22:09

Na e-davkih v rubriki za razvijalce (pod vstopom ne e-davke))
Link : http://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/ ... msXml.aspx

Lp :sklovn: :sklovn: :sklovn:

kiki1234
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 121
Pridružen: 06 Dec 2005, 15:58

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a kiki1234 » 02 Mar 2010, 07:10

Mi pa smo proizvodno podjetje, pa smo dali na davčno obvestilo o pričetku opravljanja dobav po 76 a. členu pa mi vseeno ne gre oddati obrazca.

Na davčni mi pravijo, da še bo kar nekaj časa trajalo, da bo šla oddaja obrazca, ni mi popolnoma jasno kaj tu ne štima?

Še ima kdo take težave ?

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 02 Mar 2010, 08:28

Febo, glede na to, da se prav nič ne spoznam na računalništvo - ali je lahko obrazec v obliki XSD ali XSLT?
LP

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a febo » 02 Mar 2010, 09:28

Lotica, za mene velja enako kot za Vas. Posvetujte se z Vašim programerjem.
Za Kiki, obrazec je možno oddati. Oddal sem sem že tri in ni bilo problemov. Preverite če ste na DURS poslali novo pooblastilo.

LP :sklovn: :sklovn: :sklovn:

kiki1234
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 121
Pridružen: 06 Dec 2005, 15:58

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a kiki1234 » 02 Mar 2010, 09:48

Febo, na durs sem poslala obvestilo o začetku /prenehanju dobav blaga ali storitev po 76. a. členu.

Ne novega pooblastila pa res nisem poslala. Kje pa dobim ta obrazec ali novo pooblastilu, nič več ne razumem, naš kontrolor na DURS pa mi razlaga, da so še programske težave in še nekaj časa bodo itd.

Tako , da bi vas res lepo prosila, če mi lahko svetujete, zakaj moramo poslati novo pooblastilo.

lp

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 02 Mar 2010, 09:54

Kiki, kako ste pa lahko oddala obvestilo o začetku / prenehanju dobav blaga ali storitev po 76. a členu, preden ste poslala novo pooblastilo?
Jaz tega obvestila namreč nisem mogla oddati, dokler nisem poslala novega pooblastila - pošilja pa se zato, ker na prejšnjem teh obrazcev še ni bilo in torej ne morete biti pooblaščeni za njihovo oddajo / podpis.
LP

kiki1234
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 121
Pridružen: 06 Dec 2005, 15:58

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a kiki1234 » 02 Mar 2010, 10:23

Obvestilo o začetku opravljanja dobav po 76. a.čl.sem po dogovoru z kontrolorjem na davčni upravi poslala po pošti, kar je očitno čisto zgrešeno.?!
Ja kontrolor mi je zagotavljal, da še sistem ne deluje kot bi moral, sedaj pa me res zanima , če mi bo uspelo oddati še to poročilo za nazaj, ker sem gledala , da je na e davkih možna oddaja samo za februar, ne vem no.

Dajte mi še prosim samo svetovat , torej izpolnim ta obrazec in ga odpošljem, kaj pa piše glede digitalnega potrdila, če obnavljamo se za nas kaj spremeni, ali moramo tudi to obnovit?

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 02 Mar 2010, 10:31

Glede oddaje poročila naj pove kar kontrolor, čeprav očitno ne daje ravno pravilnih informacij.
Morda bi bilo pa možno tako, da greste že na obrazec za drugi mesec, nato pa pod popravek vnesete podatke za 1 mesec?
Digitalno potrdilo ni vezano na poročila in pooblastila, ki jih pošiljamo DURSu.
Lp

kiki1234
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 121
Pridružen: 06 Dec 2005, 15:58

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a kiki1234 » 02 Mar 2010, 10:39

Lotica hvala.

Lp

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a febo » 02 Mar 2010, 11:15

Kot papagaj ponavljam že ne vem kolikokrat. Ne zanašajte se na kontrolorje, ampak na predpise. Če Vam kontrolor napačno svetuje, končne sankcije nosite Vi in ne on. Kontrolor ni davčni svetovalec in na predpise se zelo malo spozna. V Vašem primeru Vam je napačno svetoval da obrazec pošljete po pošti. V zakonu piše da se priglasitev dobav po 76.a členu naredi samo preko e-davkov.
Ostane Vam samo ena možnost. V dogovru s kontrolorjem naknadno (in za nazaj) oddajte obrazec za priglasitev dobav po 76.a členu. Če želite oddati poročilo za januar, datum začetka dobav mora biti januarski.

LP :sklovn: :sklovn: :sklovn:

CLARISA
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 214
Pridružen: 29 Avg 2006, 12:46

Re: Poročilo o dobavah 76. a člen

Odgovor Napisal/-a CLARISA » 02 Mar 2010, 11:37

Pozdravljeni,

glede poročila o dobavah 76.a členu in rekapitulacijskem poročilu se bo dalo vnašati za januar 2010 takoj ko bodo na e-davkih uredili, ker je očitno njihova napaka...sem klicala na pomoč za e-davke in so mi povedali da bodo sporočili na prvi strani e-davkov kdaj se bo lahko vnašalo za januar 2010.


Lp

Odgovori