NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
slava
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 712
Pridružen: 06 Okt 2005, 11:55
Kraj: maribor

NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a slava » 06 Avg 2010, 07:28

DURS je na podlagi primerjave iREK in POD ugotovil, da nismo oddali REK 1 za enekga delavca. Ugotovila sem, da je bil REK oddan s pravilno šifro dohodka, do napake pa je prišlo pri oddaji podatkov za dohodnino - pomotoma vnešena napačna šifra dohodka.
Ker v dopisu kar grozijo z globo do 30.000 EUR me zanima kaj lahko naredim oz. ali lahko kakor koli napako še popravim?
Hkrati me zanima, ali je sedaj običajno, da za vsako napako kar pošljejo poziv, ali je samo moja nova referentka tako stroga. Včasih me je referentka poklicala in sma se vse dogovorile in popravile.
slava

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Avg 2010, 10:40

Kontaktirajte s kontrolorko in se dogovorite, kako napako popraviti. Kdor dela ta greši, pravijo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

slava
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 712
Pridružen: 06 Okt 2005, 11:55
Kraj: maribor

Re: NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a slava » 06 Avg 2010, 10:53

Hvala, Mirko. Malo ti ni vseeno ko kar grozijo z nekimi globami!
Uspela sem dobiti kontrolorko in razčistiti - napaka je bila v i-REK, kjer ni "potegnilo" šifre dohodka. Polje je bilo prazno. Čudno, da sem ga lahko sploh odala. Je programerka testirala in sedaj ful meče napako ven. Očitno takrat še niso imeli vseh kontrol. Narediti sem morala storno REK in nato oddati novi obrazec.
So pa expeditivni. Podatke za dojodnino smo dali že pred pol leta!
slava

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 06 Avg 2010, 11:18

slava napisal/-a:So pa expeditivni. Podatke za dojodnino smo dali že pred pol leta!
Ni mi jasno, kako so potem izdali informativni izračun dohodnine? :zacuden:
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

ksenija94
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 229
Pridružen: 18 Feb 2010, 13:33

Re: NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a ksenija94 » 06 Avg 2010, 12:10

Tudi meni se je to zgodilo lani, da mi je znesek delavca dalo pod šifro 1109 namesto 1101. Naredila sem popravek in oni so potem poslali še dopis, da je bila napaka odpravljena, vendar ni bilo večje kršitve. Večji prekršek bi bil če ne bi bila dohodnina odana. :D
lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 06 Avg 2010, 12:15

Napake se dogajajo. Oddaja kontrolnih podatkov je pa v obliki, katere vsebino naknadno ne moremo preveriti. Meni se dogajajo nerodnosti pri delu s programčkom. No, zadeva se reši s ugovorom na informativni izračun. Tudi mene bega, ker so pred leti hitreje ugotovili napako (psst! - na to sem se ob vsaki oddaji zanašal). Verjetno imajo težave z novim informacijskim sistemom. potrebno jih je razumet, tudi na davčni so le ljudje in kolikor sem sam v kontaktu z njimi, so referetni kar obremenjeni. Priznam pa, kar sem že omenil, da večinoma naletim na prijazen odziv, četudi kličem popolnoma napačno osebo.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a adut » 06 Avg 2010, 14:59

odziv klicanega je večinoma pogojen z nastopom klicočega in če vi nastopate prijazno, boste tudi večinoma dobili prijazen odgovor

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: NAPAKA PRI ODDAJI DOHODNINE - NUJNO

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 08 Avg 2010, 22:21

:8:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori