Kmetje - DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: Kmetje - DDV

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 09 Feb 2012, 06:25

MAR73, tudi jaz se vam najlepše zahvaljujem za izčrpen odgovor.
Ni več dileme, hvala še enkrat. :lol:

MAR73
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 16 Avg 2011, 15:38

Re: Kmetje - DDV

Odgovor Napisal/-a MAR73 » 09 Feb 2012, 08:57

lelika napisal/-a: Le glede tega, da postanejo po uradni dolžnosti DURSA DDV zavezanci, mislim da 7500 prihodka se gleda po družinskem članu, ne po skupnem prihodku kmetije nasploh.
Lp
Na Durs-ovi spletni strani piše, da je davčni zavezanec identif. za namene DDV, če izpolni vsaj enega izmed pogojev, med drugim tudi(citiram)
 davčni zavezanec, predstavnik gospodinjstva, ki dobavlja blago in storitve v okviru osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti, kot jo določajo predpisi o dohodnini, od višine 7.500 evrov skupnega dohodka te dejavnosti v okviru kmečkega gospodinjstva za zadnje koledarsko leto (davčni organ mu izda identifikacijsko številko za DDV po uradni dolžnosti),
lelika napisal/-a: Torej če postane kakorkoli zavezanec za DDV in osnovo ugotavlja na podlagi dejanskih prihodkov in odhodkov), recimo za osnovno dejavnost sprašujem-mora odddajati DDV-O obrazec seveda, in tudi davčni obračun mora naredit.

Le to mi je še nejasno tukaj, ko sem nekje brala ,naj bi se jim dejansko prihodki ugotavljali iz katastrskega dohodka +dejanskih prihodkov od prodaje?
Glede normiranih stroškov, če je normiranec pa je torej za opolnilno tudi 70% normiranih stroškov.
Lp
Da, če osnovo ugotavlja po dejanskih str. in prih. potem vodi knjigovodstvo in oddaja obračun.
Če je tudi zavezanec za DDV, seveda oddaja obračun DDV oz . DDV-O obrazec.

Če je obdavčen po dejanskih prihodkih, potem ni po katastrskem dohodku. Ali eno ali drugo.

Če ima polek osnovne dejavnosti še dopolnilno dejavnost, pa ne vem če je lahko obdavčen po normiranih(ker je že v osnovni po dejanskih str. in prihodkih)Bolje bo, da se obrnete na davčnega svetovalca in oni vam bodo razložili kako v takem primeru.
Ali pa če se bo našel kdo, ki kaj ve o tem. :?
Se pa priporočam, da njihovo mnenje delite z nami, ker tudi mene zanima.
l.p.

Odgovori