knjižbe naših plačil na DURS


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a lauren » 12 Nov 2012, 16:09

pozdravljeni.

kaj vse si privošči ta durs! zdajle sem po pogovoru z kontrolorko obveščena, da na drus-u zapirajo plačila s postavkami, ki so najprej zapadle (vključujejo valda tudi obresti) ne glede na to, na kateri sklic nakažeš plačilo. a bi bilo pametno slučajno komu odzgoraj predlagat, da po tem takem ukinejo sklice, če itak plačil ne knjižijo tja, kamor spadajo!? :sjezen:

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a adut » 13 Nov 2012, 12:26

Dvomim, da je to res - ali vaša kontrolorka ni poučena, ali pa ste jo narobe razumeli.
Če pa je res, bom jaz uporabljala samo sklic 99996 in si s tem zmanjšala stroške za provizijo. Pravzaprav bi to lahko že zdaj delala.

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a lauren » 13 Nov 2012, 15:10

nebi rekla da ni poučena, prav tako je nisem narobe razumela, saj sem klicala ravno zato, ker si bil "poplačane" neke stvari, ki jih nismo plačali in odprte neke, ki smo jih. je pa zanimivo, da to pri karticah določenih strank opazim, spret pri drugih pa se tega sistema ne lotevajo, tak da mi ni več nič jasno.
če pa se izkaže, da zadeve dejansko tako funkcionirajo, potem bomo tudi mi uporabljali enotni sklic za vse, oni pa naj knjižijo kam mislijo. počakali bomo na njihovo knjižbo in potem še sami tako naknjižili v naše kartice, ne pa da imam jaz knjižene plačane prispevke (glede na sklic), oni pa ddv!

birsa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Dec 2005, 13:42

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a birsa » 13 Nov 2012, 18:25

Tudi jaz sem dobil nekajkrat obačunane zamudne obresti čeprav sem imel plačila pred rokom, poknjižena pa napačno. Pa sem jim vsak mesec poslal par elektronskih sporočil, jih, oprostite izrazu, napizdil, in zahteval naj stvari uredijo, ker nisem nikomur nič dolžan. Vedno so stanje brez ugovora vskladili.Sedaj so pa odprli nov konto za pobot. Dajatve za DURS in ZZZS plačujem s pravilnim sklicem, vse ostalo, to je akontacija davka iz dejavnosti (s.p), akontacijo dohodnine za zaposleno ter ostale dajatve za s.p. in zaposleno (tisti majhni zneski) pa z enim nalogom s sklicem 99996. Dejansko s tremi nalogi plačam vsak mesec vse obveznosti. In sedaj se vse lepo in pravilno poknjiži ter naredi pobot, tako da so sitnarjenja (verjetno ne samo moja) vsaj malo pomagala.
Na žalost pa kljub temu, da mi mali revčki redno plačujemo, DURS nikdar ne bo mogel izterjati tistih približno 600 ali več milijonov EUR, ki so jim jih veliki, nedotakljivi, dolžni. Na take si ne upajo spraviti.

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a mincek » 14 Nov 2012, 10:28

Birsa, na kateri elektronski naslov pa ste poslali sporočilo? Jaz sem namreč potem, ko sem na forumu prebrala, da durs knjiži plačila na "ecipecipec", poklicala referenta. Po vpogledu na kartico se je izkazalo, da je skupni saldo sicer 0, da pa je po kontih knjiženo križemkraž, čeprav so bili vsi sklici pravilni. Pojasnil mi je postopek, kako uporabnik obvesti durs o napačnem knjiženju in da naj pripišem, da prosim za odpis zamudnih obresti. Ker je zelo prijazen in uslužen, nanj seveda nisem mogla zliti gneva in jeze. Na vprašanje, ali naj zdaj torej jaz iščem dursovo napako in jih povrhu prosim še za odpis zamudnih obresti za pravočasna plačila, mi je odgovoril, da me povsem razume, ampak da knjižijo "tam v Ljubljani" in on mi pač lahko pomaga samo z nasvetom, kako proceduro izvesti. No, ko sem začela brati navodila, sem vse skupaj preložila za nedoločen čas :x Raje bi jim poslala e-mail s sporočilom, da so vljudno naprošeni, da popravijo lastne šlamparije, da pa jaz ne mislim opravljati njihovega dela. :x :x
Mincek

birsa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 132
Pridružen: 06 Dec 2005, 13:42

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a birsa » 15 Nov 2012, 12:27

pravi naslov za pritožbe: gp.durs-gdu-urf@gov.si

včasih po par dni ni bilo odziva, potem sem ponavljal pošiljanje, vedno dodal star tekst pa še nekaj novega in potem so naredili kar je bilo treba.
Želeli so tudi mojo tel. številko, pa jim je nisem sporočil. Dal sem jim le podatke o davčni št., kaj naj popravijo in je šlo.
pozdrav

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a lauren » 15 Nov 2012, 12:43

ja ampak meni ne gre v glavo to, da se MI držimo njihovih navodil, oni pa sami svojih ne! :sjezen:

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a adut » 16 Nov 2012, 14:18

Kako vam ne gre v glavo - oni so vendar javna uprava - nikoli nič krivi! Zdaj bo kriv nov informacijski sistem, ki pa ga bodo kljub napakam plačali! Če meni nekaj ne dela prav, izdelka ne plačam, pač pa zahtevam, da se popravi ali zamenja ali vrnejo denar! Seveda, dokler plačuješ s tujim denarjem, ti ni noben problem plačat za skrpucalo! Še posebej, če si dobil podkupnino ali pa je skrpucalo naredil kakšen prijatelj!
In samo da pogledam, kakšno sranje je nastalo z izgubljenimi podpisi v DZ in nobeden ne bo prevzel niti objektivne odgovornosti! Seveda, stolčki so preveč udobni, da bi se jim kar tako odrekli! In da ne morejo odkriti, kdo je kriv!? Japajade!

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a lauren » 16 Nov 2012, 16:04

jao pa to res popizd..! knjiženje po vrsti po zapadlosti - ne glede na NUJEN IN PRAVILEN sklic - delajo tako, da ne da vzamejo toliko, kolikor na določenem kontu manjka, temveč naknjižijo kar cel znesek tja in zdaj ko imajo tipi nov sistem (in izgleda da avtomatske opomine in izvršbe) terjajo za cel ostanek zneska, ki so ga oni že v štartu postavli na napačen konto in celo taki tipi so, da ko jih kličeš rečejo: najboljše da plačate! mislim...je že kdo kontaktiral medije v zvezi s tem?

mincek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 604
Pridružen: 01 Jun 2004, 13:42
Kraj: Slovenia

Re: knjižbe naših plačil na DURS

Odgovor Napisal/-a mincek » 04 Jan 2013, 09:38

Poslala sem mejl na naslov, ki ga je navedel Birsa. Zamudne obresti so brez ugovarjanja stornirali. Poklicala me je tudi zeeeelo prijazna referentka, preverila, če sem dobila mejl z odgovorom, pojamrala, da oni pač niso krivi za to, da naj raje ne uporabljamo sklica 99996 ("saj namen je bil dober, ampak v praksi se ne obnese") in da naj pač redno kontroliramo kartice in takoj ko opazimo kakšno napačno knjižbo, posredujemo dokument xy preko e-davkov. Saj je res lepo, da so končno prijazni in uslužni, ampak da moramo mi sami popravljati NJIHOVE napake !!?? :sjezen:
Mincek

Odgovori