Račun Anglija - nezavezanec


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Optimistka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 429
Pridružen: 01 Sep 2004, 09:08

Račun Anglija - nezavezanec

Odgovor Napisal/-a Optimistka » 26 Dec 2013, 18:06

Pozdravljeni,

prosim za pomoč:

kot s.p, davčni NEzavezanec, prejmem iz Anglije račun za material, na katerem ni obračunan davek (VAT).

Glede na to, da nisem davčni zavezanec, kaj moram storiti v tem primeru?

Samoobdavčitev seveda ne pride v poštev, na nek način pa mora biti davek plačan.

Kljub kontatiranju in prošnji tej spletni trgovini nisem dobila računa, na katerem bi bila vidna stopnja in znesek ddv ... :(

Kaj lahko naredim v tem primeru, ali sploh lahko upoštevam tak račun med stroške?


Vnaprej hvala za pomoč,
lepe praznike želim,
A.

bojk
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 11 Maj 2010, 17:23

Re: Račun Anglija - nezavezanec

Odgovor Napisal/-a bojk » 26 Dec 2013, 18:28

V tem primeru je izdajatelj računa naredil napako in je v prekršku. Vaša dolžnost je, da dobavitelja opomnite oz. zavrnete račun. Jaz sem v enaki situaciji (druga država) spraševal durs in me je referentka telefonsko pomirila, da se ne sekirat, ker je dobavitelj v prekršku. Čez kake 3 mesece sem dobil od dobavitelja nove račune in poračun njihovega ddv-ja za nazaj.

Optimistka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 429
Pridružen: 01 Sep 2004, 09:08

Re: Račun Anglija - nezavezanec

Odgovor Napisal/-a Optimistka » 26 Dec 2013, 18:31

Pozdravljeni,

hvala vam za odgovor.

Torej nisem v prekršku, a takega računa ne morem upoštevati, od dobavitelja pa ne prejmem novega, z vključenim VAT zneskom.

Pomislila sem tudi, da je mogoče dobavitelj v Angliji mali davčni zavezanec in mu ddv-ja ni potrebno obračunati - samo potem bi moralo biti to napisano na njegovi fakturi s kakšno klavzulo????

In seveda tudi ne upam, da bom račun po treh mesecih (in po nekaj mailih) tudi dobila... :(


Je torej najbolje račun vreči v koš in pozabiti na ta strošek (okrog 100 eur) ? :|


Hvala, lep večer želim,
A.

novica
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1121
Pridružen: 04 Jan 2013, 10:11

Re: Račun Anglija - nezavezanec

Odgovor Napisal/-a novica » 26 Dec 2013, 18:59

"na nek način pa mora biti davek plačan.??
Pomislila sem tudi, da je mogoče dobavitelj v Angliji mali davčni zavezanec in mu ddv-ja ni potrebno obračunati - samo potem bi moralo biti to napisano na njegovi fakturi s kakšno klavzulo????"

Domnevam, da je ravno to, če dobavitelj na računu ni napisal VAT št.?

Glede klavzul pa sem prepričana, da samo mi v SLO tako znanost delamo iz njih...
Jaz ne bi komplicirala in bi mirno račun upoštevala tak kot je. Lep večer!

Optimistka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 429
Pridružen: 01 Sep 2004, 09:08

Re: Račun Anglija - nezavezanec

Odgovor Napisal/-a Optimistka » 26 Dec 2013, 19:11

Pozdravljena,

hvala za odgovor - ja, seveda pri nas v Sloveniji delamo vse še bolj "papeško od papeža", po moje majhni podjetniki v Anglji niti ne vedo, da bi morali obračunavati kaj ali pa dopisati kakšno pojasnilo na račun....

Kaj pa se lahko zgodi, če tak račun upoštevam v stroških? Mislim, če pride kakšna kontrola?.... :cry:


lp, A

helianthus
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Sep 2013, 20:48

Re: Račun Anglija - nezavezanec

Odgovor Napisal/-a helianthus » 30 Dec 2013, 15:04

Če je račun naslovljen na s.p., bi ga jaz mirno upoštevala kot strošek. S.p. plača znesek računa za nekaj, kar potrebuje za opravljanje svoje dejavnosti (torej je to strošek dejavnosti) in ni njegova stvar, ali mu je dobavitelj zaračunal davek ali ne. Napaka, če sploh je, je izključno na strani dobavitelja, ki ni zaračunal morebitnega davka.

Odgovori