Spletna trgovina


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
helianthus
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Sep 2013, 20:48

Spletna trgovina

Odgovor Napisal/-a helianthus » 02 Mar 2014, 10:52

Podjetje ni zavezanec za DDV in svoje izdelke prodaja fizičnim osebam preko svoje spletne trgovine, seveda brez DDV.
Zanima me, kako je s prodajo izdelkov preko spletne trgovine fizičnim osebam izven Slovenije. So kakšne posebnosti glede spletne prodaje, ko se pošlje izdelke po pošti v druge države, čeprav je kupec fizična oseba? Bi moralo biti podjetje zavezano za DDV? Mislim, da ne, a se mi poraja dvom, pa bi rada potrditev še od drugih izkušenejših.

gazprom2
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 96
Pridružen: 01 Avg 2006, 21:15

Re: Spletna trgovina

Odgovor Napisal/-a gazprom2 » 02 Mar 2014, 22:49

Kolikor mi je znano, bo pdjetje zavezano za vpis v sistem ddv, ko ali ce bo preseglo prag 50.000eur,seveda pa je treba paziti, da ne preseze praga v drugi drzavi clanici, kjer so pragi razlicni.

helianthus
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Sep 2013, 20:48

Re: Spletna trgovina

Odgovor Napisal/-a helianthus » 05 Mar 2014, 19:31

Mogoče sem malo čudno zastavila vprašanje. :oops:

Podjetje, ki prodaja svoje izdelke podjetjem v druge države, mora biti zavezanec za DDV - vsaj atipični, četudi ne preseže letnega prometa 50.000 eur.
Drži, ali se že tukaj motim? Če se motim, potem je dilema rešena - saj če ni potrebno biti zavezanec za DDV, kadar prodajaš tujim podjetjem, potem sigurno ni potrebno biti, kadar prodajaš tujim fizičnim osebam.

Če se ne motim, pa me zanima naslednje:
Ali tudi podjetje, ki prodaja svoje izdelke fizičnim osebam v druge države, mora biti zavezano za DDV?

Zanima me tako za druge države v EU kot za tretje države (izven EU).

Odgovori