PREJETO POSOJILO


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
KLAUDIJA
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 50
Pridružen: 12 Jan 2005, 08:16
Kraj: Slovenia

PREJETO POSOJILO

Odgovor Napisal/-a KLAUDIJA » 06 Mar 2014, 15:42

Fizična oseba (mož) da posojilo samostojni podjetnici (žena). Zanima me, če je lahko vračilo posojila v gotovini
preko blagajniškega izdatka ali se mora nakazati izključno na TRR.
Kakšne obresti mora obračunati fizična oseba, ali lahko uporabi obrestno mero za vezane depozite (obračun obresti
1x na leto- na zadnji dan v letu) oziroma ali je lahko tako posojilo brezobrestno.

Upam, da sem napisala dovolj razumljivo.
Že vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav,
Klaudija
KLAUDIJA

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: PREJETO POSOJILO

Odgovor Napisal/-a lauren » 06 Mar 2014, 17:31

jaz bom bolj ko ne ugibala tudi sama... pri vračilu posojila mislim, da mora s.p. upoštevati maximum glede poslovanja z gotovino (400eur). in tudi menim, da je to posojilo lahko brezobrestno.
počakajma pa skupaj še na druga mnenja, jaz bi naredila tako, pa me tudi zanima, ali razmišljam pravilno.

Mojcb
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 86
Pridružen: 29 Mar 2012, 18:46

Re: PREJETO POSOJILO

Odgovor Napisal/-a Mojcb » 06 Mar 2014, 18:49

Glede na to, da je mož...zakaj pa ji fizično ne da denarja, ona pa si ga ali položi na TRR ali pa z njim poravna določene obveznosti, ali pa ga porabi za karkoli drugega?

helianthus
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 100
Pridružen: 20 Sep 2013, 20:48

Re: PREJETO POSOJILO

Odgovor Napisal/-a helianthus » 06 Mar 2014, 19:52

lauren napisal/-a:jaz bom bolj ko ne ugibala tudi sama... pri vračilu posojila mislim, da mora s.p. upoštevati maximum glede poslovanja z gotovino (400eur). in tudi menim, da je to posojilo lahko brezobrestno.
počakajma pa skupaj še na druga mnenja, jaz bi naredila tako, pa me tudi zanima, ali razmišljam pravilno.
Maksikum 420 eur za gotovinsko poslovanje velja za poslovanje med podjetji ali podjetniki. Če gre za fizično osebo z ene ali druge strani, je ta maksimum 15.000 eur, pa še pri tem so izjeme. Nepremičnin se ne sme kupovati ali prodajati z gotovino, četudi gre za fizično osebo. Poleg tega se fizičnim osebam ne sme izplačevati v gotovini plač, regresov, potnih stroškov, najemnin, avtorskih honorarjev, izplačil po podjemni pogodbi... niti v zneskih, nižjih od 420 eur.

Drugače pa se strinjam z Mojcb. Če gre za posojilo med možem in ženo, jaz ne bi komplicirala in tega sploh ne bi prikazovala kot posojilo fizične osebe podjetniku, ampak kot polog podjetnikove gotovine.

maj60
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 91
Pridružen: 13 Maj 2010, 12:28

Re: PREJETO POSOJILO

Odgovor Napisal/-a maj60 » 06 Mar 2014, 21:24

Ali niso ta maksimum znižali včeraj ali danes na 5.000,00 € ???

Mojcb
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 86
Pridružen: 29 Mar 2012, 18:46

Re: PREJETO POSOJILO

Odgovor Napisal/-a Mojcb » 07 Mar 2014, 07:45

Ja, so, ampak bo veljavi šele čez 14 dni.

Odgovori