Popravek DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Lutama
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 55
Pridružen: 04 Jan 2013, 21:36

Popravek DDV

Odgovor Napisal/-a Lutama » 17 Sep 2015, 11:52

Pri pregledu dokumentacije sem ugotovila, da sem izdan račun poknjižila napačno: šlo je za prodajo blaga v tretje države + provizija in jaz sem celoten račun poknjižila kot da gre za opravljeno storitev v tretje države (kar pomeni, da v DDV obrazcu ni prikazan). Pravilno bi bilo da se poknjiži kot oproščen promet blaga (52.člen a točka) in prikaže v polju 11. Zdaj pa ne vem kako se popravi DDV obrazec, glede na to, da ta sprememba ne vpliva na obveznost DDV-ja.

Hvala za pomoč.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Popravek DDV

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 17 Sep 2015, 18:47

Napake popravimo v obdobju, ko jih ugotovimo na način, ki je predpisan. Ker v DDV knjige za nazaj ne moremo posegat, napako popravimo v tekočem obdobju. Če smo zadevo "pozabili", vpisat jo vpišemo, če jo popravimo, jo pač popravimo tako, da izkazuje pravilno stanje. Ali je to najprej stornacija napačnega vnosa, le popravek v plus ali minus..., le da je zadeva pravilna. Ta popravek opišemo v prilogi, ki jo oddamo k obrazcu. Če popravek vpliva na povečanje obveznosti plačila DDV za neko predhodno obdobje, moramo za razliko od zapadlosti plačila DDV-ja za preteklo obdobje do dneva plačila obračunati zamudne obresti. Znesek le-teh najelegantneje izveste pri kontrolorju DDV, ki vam ga izračuna od dneva zapadlosti plačila preteklega obračuna, na katerega se nanaša popravek, do dneva plačila obveznosti tekočega obdobja.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori