Zavezanec za DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
ttaanniiccaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 164
Pridružen: 01 Jul 2008, 14:16

Zavezanec za DDV

Odgovor Napisal/-a ttaanniiccaa » 08 Dec 2016, 08:36

Zdravo.

Zanima me, kje se lahko preveri, od katerega datuma dalje je subjekt zavezanec za DDV (se pravi izstavlja račune z DDV-je ter si ga odbija od prejetih računov).
Namreč, kot fizična oseba, sem prejela račun za neke storitve, nakar me je dobavitelj obvestil, da račun ni pravi, saj bi moral biti z DDV-jem.
Ker sem fizična oseba je to seveda zame dražje.
Namreč, to storitev mi je dobavitelj opravil že dva meseca nazaj. Tedaj ni bil še DDV zavezanec. Zaradi njegove malomarnosti- zavlačevanje z izstavitvijo računa, kljub mojemu opozorilu- bo mene stroškovno to stalo več.

Torej, se da kje preveriti, s katerim dnevom je dobavitelj vstopil v sistem DDV-ja?

Hvala. Tanja.

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Re: Zavezanec za DDV

Odgovor Napisal/-a anka » 08 Dec 2016, 13:39

Mogoče vam bo ta stran pomagala. Upam sicer da drži, da se osvežujejo podatki. En stolpec je datum ker je predvidevam da tisti datum ko je vstopil v sistem ddv.
http://www.fu.gov.si/javne_objave/sezna ... avezancev/

Upam, da deluje in da boste tu našli kar boste iskali. Mogoče pa lahko preverite tudi na vies (tam morate poznati davčno številko).

SaLuTax
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 104
Pridružen: 14 Dec 2016, 13:48

Re: Zavezanec za DDV

Odgovor Napisal/-a SaLuTax » 14 Dec 2016, 15:04

naj vam dobavitelj posreduje sken odločbe o dodelitvi DDV ID številke. ali pa naj vam omogoči vpogled. to je en A4 list, na katerem so vsi relevantni podatki. VIES ne pove nič kaj takšnega, da bi vam lahko pomagalao, razen, če je treutno zavezan za DDV - kar bi tudi lahko pomagalo, če slučajno ne govori resnice glede DDV številke.
Dobite lahko Hiter, Poceni, Kvalieten nasvet. Katerega boste izbrali?

Odgovori