Nakazilo iz poslovnega na osebni račun pri s.p.


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
rozica7
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 20 Maj 2017, 07:19

Nakazilo iz poslovnega na osebni račun pri s.p.

Odgovor Napisal/-a rozica7 » 20 Maj 2017, 07:24

Na tem področju sem še sveža, tako da bi potrebovala pomoč oz. nasvet kako je pri nakazovanju iz poslovnega na osebni račun pri s.p.
Nakazilo bi imela kot nekakšno plačo, da imam ločeno porabo denarja, ni mi pa čisto znano, če si s tem naredim več škode kot koristi-se mi potem na osbenem računu to šteje kot dohodek za dohodnino?
Hvaležna bom za vsak nasvet ali pomoč kam se obrniti za več informacij.

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Nakazilo iz poslovnega na osebni račun pri s.p.

Odgovor Napisal/-a slovan » 20 Maj 2017, 08:24

Prenašanje denarnih sredstev iz poslovnega računa (dejavnost) na osebni račun(gospodinjstvo) nima nobenega vpliva na obdavčljive dohodke z dohodnino. Dohodek, ki ga ustvarjate z opravljanjem dejavnosti (s.p.) je obdavčen od osnove, ki ste si jo izbrali: po dejanskih prihodkih/dejanskih stroških ali po dejanskih prihodkih/normiranih stroških. Za pretok denarnih sredstev je potrebno voditi evidenco:
30.13. Podjetnik lahko prosto razpolaga z denarnimi sredstvi. Podatke o pretokih med svojim podjetjem in gospodinjstvom razkriva v okviru predpisane skupine podjetnikovega kapitala. Če za knjiženje pretokov v gospodinjstvo in iz njega ni ustreznih knjigovodskih listin, jih mora sestaviti sam.
Kolikor ne vodite poslovnih knjig po sistemu dvostavnega knjigovodstva (npr. če vodite enostavno knjigovodstvo), pa si evidenco prilagodite tako, da boste zagotavljali potrebne podatke.

Pomembno je tudi to: z dohodkom s.p.-ja zasebnik prosto razpolaga. Zasebnik namreč nima "plače", zato je dohodek primerljiv s plačo.
Skratka z denarjem na poslovnem računu prosto razpolagate.
rozica7 napisal/-a:
20 Maj 2017, 07:24
Hvaležna bom za vsak nasvet ali pomoč kam se obrniti za več informacij.
Predlagam vam, da za začetek poiščete pomoč računovodje, ki vas bo usmeril na "pravo pot" ali pa kar njemu prepustite računovodske naloge. Hkrati pa vam bo na preprost način predstavil preostala področja, ki jih boste potrebovali pri opravljanju dejavnosti.
lp

Odgovori