sodišče zaprlo d.o.o. davek na dobiček


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
gkm12
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 30 Maj 2016, 16:46

sodišče zaprlo d.o.o. davek na dobiček

Odgovor Napisal/-a gkm12 » 12 Nov 2017, 15:14

zdravo
pred cca 2 letoma sem imel prostore podjetja in naslov v stavbi bljižnjega sorodnika, ker je sorodnik sem mu zaupal ter se z njim dogovoril le ustno. zaradi neke zadeve je vložil na sodišče postopek da podjetje ni na tem naslovu.. nato je stekel postopekl in podjetje so mi zaprli, sam sem bil ravno v tujini... nima veze, tako ali drugače sem zaradi primarne dejavnosti nameraval zapreti d.o.o. oz. prodat (podjetje sem podedoval in ga nisem imel namen ohraniti živega, tako da zadnje leto je imelo 0 eur prometa, račun je bil zaprt nekaj mesecev pred postopkom na sodišču)

sedaj po dveh letih sem dobil pošto da nisem prijavil dobička ob odtujitvi podjetja,
kot sem že povedal sem bil ravno v tujini ko mi je sodišče zapiralo podjetje, ko sem prišel domol sem urejal vse formalne zadeve, bil sem tudi na fursu, kjer pa nihče ni omenil da moram prijaviti dobiček od odtujitvi podjetja.

zanima me kakšen je postopek, ne trdim da nisem kriv za vse te zadeve, vendar me zanima kako lahko popravim krivico oz. rešim kar se pač da in kaj lahko pičakujem.

pa še to me zanima takrat ko sem urejal formalnosti mi je gospa na fursu dejala da podjetja ni več in da ne rabim prilagati zaključnega poročila, to drži? že takrat mi je bilo to malo čudno.

hvala

Odgovori