Identifikacijska številka za DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
milo
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 95
Pridružen: 06 Sep 2006, 13:17

Identifikacijska številka za DDV

Odgovor Napisal/-a milo » 22 Jun 2018, 14:22

Pozdravljeni,

Prosila bi za pomoč glede pridobitve identifikacijske številke za DDV za novoustanovljeno podjetje.

Zaposlena sem v podjetju, katerega lastnik je ustanovil novo podjetje, ki bo opravljalo dejavnost holdinga. Novo podjetje nima zaposlenih, kupovalo pa bo deleže drugih podjetij in prejemalo dividende. Prva večja investicija bo nakup deleža drugega podjetja, ki bo dosegel 50% delež tega podjetja. Poleg tega pa ima lastnik podjetja namen kupiti tudi nepremičnine v roku enega leta. Te nepremičnine bo oddajal tudi v najem.

Zanima me ali je smiselno/možno, da podjetje postane davčni zavezanec. V letošnjem letu se sicer ne predvideva izdaje računov, prvi izdani računi bodo najverjetno izdani šele po nakupu nepremičnin in oddaji le teh v najem. Do takrat pa bo poslovanje podjetja omejeno na nakup deležev drugih podjetij. Na drugi strani pa bo podjetje prejemalo račune za redno poslovanje. Ali je in kdaj je smiselno v tem primeru oddati zahtevek za pridobitev identifikacijske številke za DDV? Na davčni so mi sicer rekli, da to spada pod 44. člen ZDDV in ni predmet obdavčitve ampak je to zame nova zadeva in sem malo v dvomih.


Hvala za pomoč in lep pozdrav.

Odgovori