Računi za inšpekcijo-normiranec


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jernejpitbull
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 15 Okt 2018, 19:05

Računi za inšpekcijo-normiranec

Odgovor Napisal/-a jernejpitbull » 15 Okt 2018, 19:20

Pozdravljeni!
Obračam se še na ta forum, ker nikjer ne najdem pravega odgovora...in sicer :
Odpiram popoldanski sp-normiranec...izdelke ki bi prodajal (dekoracije za dom - manjše vrednosti) bi naročal preko Ebaya in pri nas prodajal! Zanima me ali lahko naročam oz.kopujem izdelke z Visa kartico katero uporabljam že cca 4 leta pač za svoje potrebe ali mora biti na računu ki ga dobim na mail točno ime moje spletne trgovine ali je dovolj da je samo moje (naslov, ime bo ostalo enako samo ime trgovine moramizbrati)?
Zanima me tudi ali lahko prodajam izdelke v spletni trgovini katere imam že doma, ki so kupleni pred odprtjem spletne trgovine,zapakirane z računi na mailu, ali je določen rok staranja izdelka npr 1leto (prodajal sem malce na črno vendar sedaj želim uradno) Prosim za pomoč ker če se že spuščam v sp želim da je vse tako kot mora biti in da ponoči mirno spim!!Najlepša hvala

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Računi za inšpekcijo-normiranec

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 16 Okt 2018, 08:44

Samostojni podjetnik ima lahko le en račun, ki je hkrati tudi poslovni račun. Način plačila pri samostojnem podjetniku gre lahko torej s tega računa, mislim, da tudi uporaba vaše kartice ne bi smela biti problematična. Evidenco plačil imate zagotovljeno na izpiskih.

Blago, sredstva, ki ste jih posedovali, nabavili pred samo registracijo samostojni podjetnik lahko prenese tudi v dejavnost, po tržni vrednosti, oziroma, je podlaga za ocenitev vrednosti račun. Po sami registraciji za opravljanje dejavnost, pa uporabljajte za nabavo svoj s.p.

Napravite spisek blaga, ki ste ga imeli pred odprtjem, za vsak slučaj.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori