dnevnice in kilometrina


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
dulydj
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 18 Jan 2005, 18:38

dnevnice in kilometrina

Odgovor Napisal/-a dulydj » 18 Jan 2005, 19:09

<font face="Tahoma"></font id="Tahoma"><font size="5"></font id="size5"><font color="orange"></font id="orange">
pozdravljeni...
zanima me mnenje glede dnevnic in kilometrine...in sicer...sem zaposlen v nekem podjetju, zraven tega pa sem še direktor svojega podjetja (k.d.), v katerem pa nikogar zaposlenega...zanima me če so dnevnice in kilometrina obdavčeni in ali se da s kakšno vrsto pogodbe med menoj in podjetjem urediti, da ne bi bile...bil bi zelo vesel odgovora...lp...dušan

blažka
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 87
Pridružen: 21 Okt 2004, 14:12

Odgovor Napisal/-a blažka » 19 Jan 2005, 07:16

ne kilometrina, ne dnevnice niso obdavčene. pač pa po novem zakonu inšpektorji gledajo upravičenost do izplačil.
Tako mora biti na vsakem potnem nalogu relacija, čas odsotnosti, kje si bil, za mesečne kilometrine, pa bi moral imeti celo potrjeno s strani stranke pri kateri si bil, da si res bil tam. Ne vem še kako bo to izgledalo oz. na kak način bi ti stranka potrdila. Prav tako mora biti dnevnica izplačana v 5 dneh.
Upam da sem ti kaj pomagala

diana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 608
Pridružen: 23 Jan 2004, 22:38
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a diana » 19 Jan 2005, 08:03

Če v svojem podjetju niste zaposleni, si dnevnic in kilometrine ne morete obračunavati.LP

diana

LOTICA
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2259
Pridružen: 05 Mar 2004, 12:22
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a LOTICA » 19 Jan 2005, 08:41

Blažka, kje piše, da mora biti dnevnica izplačana v petih dneh. Razumem, da mora biti obračun potnega naloga narejen v 5ih dneh, glede izplačaila pa te ne morejo prisiliti, da ga opraviš v tem roku. Pri nas so namreč potni nalogi izplačani 1-krat mesečno pri plači, saj je tako manj dela.
LP:):D

samostojni podjetnik
Novinec
Novinec
Prispevkov: 8
Pridružen: 25 Jan 2005, 20:18

Odgovor Napisal/-a samostojni podjetnik » 25 Jan 2005, 20:27

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Tahoma, Verdana, Arial" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>napisal diana</i>
<br />Če v svojem podjetju niste zaposleni, si dnevnic in kilometrine ne morete obračunavati.LP

diana
<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

odkod vam podatek da moras biti zaposlen da si upravicen do izplacila potnih nalogov?
kaj pa s.p. kot popoldanska dejavnost? a to pomeni da si ne morem izplacevati potnih nalogov ali kaj?!

tatja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 25 Jan 2005, 18:28

Odgovor Napisal/-a tatja » 25 Jan 2005, 23:06

<blockquote id="quote"><font size="1" face="Tahoma, Verdana, Arial" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>napisal samostojni podjetnik</i>
<br /><blockquote id="quote"><font size="1" face="Tahoma, Verdana, Arial" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote"><i>napisal diana</i>
<br />Če v svojem podjetju niste zaposleni, si dnevnic in kilometrine ne morete obračunavati.LP

diana
<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

odkod vam podatek da moras biti zaposlen da si upravicen do izplacila potnih nalogov?
kaj pa s.p. kot popoldanska dejavnost? a to pomeni da si ne morem izplacevati potnih nalogov ali kaj?!


Ne, potnih stroskov si ne morete obracunavati. Obracunajo se lahko samo za zaposlene. S.p. -ji si jih ne morete obracunati.
<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

oliver
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 61
Pridružen: 22 Jul 2003, 18:55

Odgovor Napisal/-a oliver » 26 Jan 2005, 09:35

<b><i>Ne, potnih stroskov si ne morete obracunavati. Obracunajo se lahko samo za zaposlene. S.p. -ji si jih ne morete obracunati.</i></b>
A mi lahko prosim kdo razloži tole pisanje uporabnika TATJA!?!?!

Druker
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 130
Pridružen: 01 Dec 2004, 16:58

Odgovor Napisal/-a Druker » 26 Jan 2005, 09:47

Tukaj ni kaj razlagati, ker je "čist mim"!

LP
Peter
-------
Nisem računovodja. Se še učim.

tatja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 25 Jan 2005, 18:28

Odgovor Napisal/-a tatja » 26 Jan 2005, 18:47

Kot so meni razlagali s.p.-ji, si potne stroske povrnejo tako,
da jih obracunajo na izdanem racunu. Se pravi, da jih zaracunajo
stranki, pri kateri opravljajo storitev.

Druker
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 130
Pridružen: 01 Dec 2004, 16:58

Odgovor Napisal/-a Druker » 27 Jan 2005, 08:45

Kako si jih pa takrat, ko grejo nabavljat material????

LP
Peter
-------
Nisem računovodja. Se še učim.

mm76
Nov član
Nov član
Prispevkov: 27
Pridružen: 09 Nov 2004, 10:01

Odgovor Napisal/-a mm76 » 27 Jan 2005, 09:03

Ko sem delala na terenu kot pospeševalka prodaje, mi je vsaka stranka podpisala priporočilo, in tako ni bilo problema za potne naloge, in drugič s.p. si lahko obračunavajo potne stroške.
lp

Rok
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 184
Pridružen: 11 Maj 2004, 12:15
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Rok » 27 Jan 2005, 09:34

Kot je meni znano si v firmah oz. d.o.o. lahko potne stroške obračunavajo <b>samo tisti, ki so v firmi zaposleni</b>, samostojni podjetnik pa <b>si lahko obračunava potne stroške</b>.

Je mogoče kakšna sprememba - da bi jaz vedela - je ni.

LP:)

Odgovori