ddv in boniteta pri knjiženju


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Daisy
Nov član
Nov član
Prispevkov: 14
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:30

ddv in boniteta pri knjiženju

Odgovor Napisal/-a Daisy » 06 Feb 2005, 13:10

Po novi zakonodaji obračunamo pri plači boniteto za uporabo službenega mobitela 3.000 SIT. Ker vrednost bonitete ni davčno priznan odhodek, me zanima:
1.ali se obračuna DDV na vrednost bonitete in se ne upošteva kot odbitni DDV pri knjiženju računa?
2.ali je nepriznan strošek v vrednosti bonitete, to je 3.000 SIT, ostalo je strošek telefonskih pogovorov?

kaltrzic
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 487
Pridružen: 15 Apr 2004, 12:53
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a kaltrzic » 06 Feb 2005, 19:14

Kot so nam rekli na seminarju, je davčno nepriznano:
- 3.000,00 + odgovarjajoči del prispevkov in davkov (heh!!) in
- pogovori, ki so opravljeni za zasebno rabo (dobite seznam).

Meni se to zdi nonsens. Kaj pa če je pogovorov za zasebno rabo več kot službenih? Ali bi jih tudi morali prišteti zraven k boniteti ali kaj? Ali so samo davno nepriznani? :???:

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnos » 07 Feb 2005, 15:35

Pri bonitetah mene bega še nekaj in sicer prispevki.Prebrala sem cel ZDDPO-1, Pravilnik o davčno nepriznanih odhodkih dav.zavezanca in cel kup drugih člankov.<b>Pa nikjer ne najdem ali so davki in prispevki od bonitet davčno priznani ali nepriznani odhodki zavezanca.</b>V nobenem členu niso navedeni,razen, če so zajeti v okviru odh., ki se nanašajo na zasebno življenje lastnikov (4.čl.Pravilnika, ali Pojasnilo DURS, št.431-1/2003-01-531 z dne 15.01.2003-odh.z značajem privatnosti).
Se priporočam

bana
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 428
Pridružen: 17 Sep 2004, 14:40
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a bana » 08 Feb 2005, 17:14

Bonitete so sigurno davčno nepriznan odhodek, vendar jaz pri tem ne kompliciram prav veliko. Knjižim namreč le bruto plačo, ki je davčno priznan odhodek, prispevki iz plače in dohodnina na boniteto tako ali tako bremenijo prejemnika bonitete,torej se zmanjša neto plača, le prispevke od bonitete v breme delodajalca knjižim na davčno nepriznane odhodke.

Odgovori