Dohodnina


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
goldi
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Feb 2005, 15:11

Dohodnina

Odgovor Napisal/-a goldi » 07 Feb 2005, 15:17

Lani sem odprl popoldanski SP. DURS mi je izdal odločbo o akontaciji dohodnine.
Zanima me, kakšne zneske bom moral vnesti v dohodninsko napoved 2004 (OD je O.K; + dohodek iz dejavnosti), če se dejanski dohodek iz dejavnosti razlikuje od napovedanega (obračunan v odločbi DURS-a) - razvidno poslovnih listin?

Hvala in lep pozdrav!

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a ajnos » 07 Feb 2005, 16:40

Predvidevam,da vam je DURS izdal odločbo, ki se nanaša na odmero dobička (40.člen ZD).To pa pomeni da v obrazcu Odmera dohodnine za leto 2004 kot fizična oseba obkrožite točko 31. in vpišete znesek ODMERJENE AKONTACIJE DURS-a (glejte navodila ob izpolnjevanju). 28.feb. 2004 oddate dejansko bilanco za s.p., 31. marca dohodnino kot fizična oseba. Nato dobite z DURSA "potrditev bilance" (verjetno se ji reče odločba) in pa do konca oktobra odločbo o vaši dohodnini kot fizična oseba - in tu se izkaže finančna razlika med plačano in odmerjeno dohodnino.Ko pa si računate svojo dohodnino v izračunu upoštevate dobiček iz bilance s.p.-ja. Torej ne prehitevajte. Najprej mora država objaviti lestvico - po 15. februarju in vi narediti bilanco za s.p., potem si šele lahko izračunate dohodnino.

Odgovori