Odbitek DDV-osebni avtomobil ali motorno kolo???


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Consiglieri
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 14 Jan 2005, 07:42
Kraj: Slovenia

Odbitek DDV-osebni avtomobil ali motorno kolo???

Odgovor Napisal/-a Consiglieri » 25 Maj 2005, 09:40

V 40. členu Zakona o DDV je izrecno določeno, da si vstopnega davka ne moremo odbijati od jaht in čolnov, osebnih vozil ter motornih koles...

Zanima me, če kdo le ve, kako oziroma na kakšen način bi si lahko vstopni davek odbili za nabavo motornega kolesa, v smislu nadomestnega vozila-opravljamo avtomehanično dejavnost oziroma testiranja gum za motorno kolo??? :?: :?: :?:
Kymco

irenca

Odgovor Napisal/-a irenca » 25 Maj 2005, 10:59

Če spada testiranje gum v vašo dejavnost in je potrebno, potem mogoče da si lahko odbijate ddv. Bi pa priporočila nek pravilnik ravnanja s tem motornim kolesom, katere gume boste preizkušali,,,Pa vedet morate, da tako motorno kolo potem ne porabi toliko goriva,...kot tista, ki jih uporabljamo za druge zadeve.
Ko sem sama spraševala za podobne stvari na Zvezi, so mi rekli, da bom te stvari morala dokazovat inšpektorju, da so dejansko potrebni za opravljanje naše dejavnosti. To je tako, kot če bi tovorni avto uporabljali za določen ravoz. Pri tem je potem vse priznano, ampak je vezano na dejavnost in njene direktne potrebe. Osebni avto predstavlja bolj ali manj 'luksus' in ni vezan na direktno potrebo dejavnosti (če to ni prodaja ali najem vozil). Kot zanimivost naj povem, da so mi na seminarju povedali, da je v Nemčiji davčno priznan tudi 'pelc mantl' - ki ga je direktor kupil svoji ženi za pomemben obisk pri predsedniku.
Vsekakor pa je to delikatna stvar, zato bi kakšno mnenje bilo še dobrodošlo, pa tudi na Durs povprašajte preko spletnih strani.

lp, irenca

Consiglieri
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 66
Pridružen: 14 Jan 2005, 07:42
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a Consiglieri » 25 Maj 2005, 11:05

Najlepša hvala za odgovor...prosim še ostale za vaše cenjeno mnenje :lol:
Kymco

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Odgovor Napisal/-a adut » 26 Maj 2005, 08:00

irenca napisal/-a:Kot zanimivost naj povem, da so mi na seminarju povedali, da je v Nemčiji davčno priznan tudi 'pelc mantl' - ki ga je direktor kupil svoji ženi za pomemben obisk pri predsedniku.
Tega pa ne bodo kopirali v našo zakonodajo, ne?
Ko vse zmeraj primerjajo z Evropo!

Mirjana
:sjezen:

Odgovori