Novi forum - navodila za uporabo

Obvestila o forumu in strani Računovodja.com

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Novi forum - navodila za uporabo

Odgovor Napisal/-a Nina » 07 Mar 2005, 12:46

Ker se zadnje čase ukvarjam le še s tem, da odgovarjam na vprašanja v povezavi s forumom, bo verjetno pametno, če najpogostejše težave obrazložim kar tukaj.

1. Registracija, prijava
  • - registracijo opravi nov član, ki še nima gesla in uporabniškega imena. To pomeni, da mora vpisati svoj e-naslov, izbrati uporabniško ime in geslo, potrditi prijavo preko e-pošte ... Vsa navodila so na strani z registracijo.
  • - prijavo opravi stari član, ki že ima geslo in uporabniško ime (vsi stari člani ste po e-pošti prejeli sporočilo, v katerem je bilo navedeno vaše novo začasno geslo, prav tako je bilo v pozdravu navedeno vaše uporabniško ime - v mojem sporočilu je, recimo, pisalo "Pozdravljeni Nina"). Ob prijavi vnesemo le uporabniško ime in geslo.
Če ste geslo pozabili, vam administratorki ne moreva pomagati. Kliknite povezavo "Pozabil/a sem geslo" in na naslov, ki ste ga navedli ob prijavi, boste prejeli sporočilo z novim geslom.

2. Tvoj profil
Na tej povezavi lahko nastavljate svoje osebne nastavitve, ki veljajo samo za vas. Tukaj lahko zamenjate avtomatično generirano zapleteno geslo, ki ste ga stari uporabniki prejeli ob menjavi foruma oz. ga prejmete, če pozabite geslo. Izklopite lahko prejemanje obvestil o odgovorih na vašo temo, zamenjate jezik, nastavite izgled, onemogočite pošiljanje e-pošte preko foruma, če ste zamenjali e-naslov, ga tukaj popravite ...

3. Išči
Povezava na vrhu, ob kateri je sličica lupe, vas popelje do iskalnega obrazca. Ker je bilo mnogo tem že podrobno obdelanih, je priporočljivo najprej pobrskati po starih temah, če pa resnično ne najdete primerne teme, postavite novo vprašanje.

4. Zasebna sporočila
Zasebna sporočila so odličen način za posredovanje podatkov, ki jih v splošnem pogovoru ne dovolimo. Če pa vas slučajno kdo zasuje z neželenim oglaševanjem (če torej niste spraševali po določeni informaciji, pa ste vseeno prejeli zasebno sporočilo s taksno vsebino), me obvestite.

Mnogo vprašanj je rešenih na naslovu http://www.racunovodja.com/forum/faq.php, zato le prebrskajte, če je vaša težava mogoče omenjena.



Ostala vprašanja, prosim, postavljajte v to temo - težko sledim prav vsem temam, v katerih sprašujete kaj o forumu.

LP, Nina :ssirok:

magdalena
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 273
Pridružen: 27 Feb 2004, 13:12
Kraj: Slovenia

Smeški

Odgovor Napisal/-a magdalena » 09 Mar 2005, 14:46

Zakaj pa meni ne delajo ta lepi, migajoči smeški. :svprasaj: :szalosten:
lp

Magda

magdalena
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 273
Pridružen: 27 Feb 2004, 13:12
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a magdalena » 09 Mar 2005, 14:50

Sorry, že delajo. :kladivo:
lp

Magda

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 09 Mar 2005, 14:50

Migajoče smeške najdete, če kliknete na "več smeškov" pod temi bolj navadnimi. Odprlo se vam bo majhno novo okence, kjer kliknete tistega, ki ga želite.

LP, Nina :yawinkle:

magdalena
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 273
Pridružen: 27 Feb 2004, 13:12
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a magdalena » 09 Mar 2005, 14:53

Ne, ne, ni bil to problem. Odprla sem jih že, kaj sem pa čarala, da se je njihovo okno skrilo za nekim drugim, pa ne vem. Dvakrat jih odpret, pač ne gre :szardi:
lp

Magda

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 09 Mar 2005, 15:13

Te spake so prefrigane in se skrijejo v drugem oknu. Kliknite "spodaj" in se vam prikaže! Tudi zapret morate te prefrigančke posebej. Ime okenca je: Računovodja.som :: Smeški :angel: :ploska: :nevem: :kladivo:

in :adijo:

Pa naj Nina še pravi, da je nihče neopazi! :rdeceoci:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 09 Mar 2005, 15:19

Mirko, če berete tole, vas lepo prosim, da počistite svoj poštni predal. Cele dneve dobivam vrnjena obvestila o novih odgovorih s komentarjem, da vam jih ne morejo dostaviti, ker je poštni predal prepoln. Ali pa vsaj izklopite prejemanje obvestil. Namreč, vsa ta obvestila se pošiljajo preko mojega naslova in vse, kar ni dostavljeno, se "vrne" k meni.

:zelim:

anka
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2415
Pridružen: 27 Jul 2004, 18:12

Odgovor Napisal/-a anka » 09 Mar 2005, 15:24

:adijo: :ssirok:

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Novo geslo

Odgovor Napisal/-a Nina » 09 Mar 2005, 16:47

Vse pogosteje dobivam vprašanja, zakaj ne morete aktivirati novega gesla. Razlog nato razberem kar v mejlu, ki mi ga pošljete - za aktivacijo novega gesla morate klikniti na povezavo, ki jo prejmete po e-pošti. Ta se vam zelo pogosto razdeli v dve vrstici - zadnjih nekaj znakov povezave se zapiše v novo vrstico, ko pa kliknete nanjo, vam sporoči tako ali drugačno napako. Pomembno je, da tudi tistih nekaj znakov, ki se zapišejo v novo vrstico, prilepite k prvemu delu povezave. Samo tako bo aktivacija možna.

LP, Nina

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Odgovor Napisal/-a adut » 10 Mar 2005, 08:12

Meni se zdi novi forum rahlo nepregleden. Prej so bila nova sporočila razdeljena po temah, sedaj pa so razporejena samo po času in se težje znajdem. Se ne bi dalo združiti novih sporočil po temah?
Mirjana

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 10 Mar 2005, 09:36

Nina, sem že sklopil omenjeno zahtevo o sporočanju in se opravičujem. poštni predal firme (na email.si) je bil poln in ko sem pogledal nanj me je groza, poln je bil tudi vaših obvestil.

:kladivo:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 10 Mar 2005, 10:37

adut napisal/-a:Meni se zdi novi forum rahlo nepregleden. Prej so bila nova sporočila razdeljena po temah, sedaj pa so razporejena samo po času in se težje znajdem.
Žal zenkrat ne bo šlo - je pa pred vsakim novim sporočilom zapisam poseben tematski sklop, lahko pa kliknete na seznam forumov in potem na tematski sklop ki vas zanima - na vrhu so z rumenim znakcem označene teme, ki imajo nova sporočila.

LP, Nina

Odgovori