Novi forum - navodila za uporabo

Obvestila o forumu in strani Računovodja.com

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

zasebna sporočila

Odgovor Napisal/-a Nina » 10 Okt 2005, 15:17

Že nekaj časa nazaj me je Elektrik opozoril, da bi bilo pametno napisati navodila za uporabo zasebih sporočil, tako da sem se tega zdaj resno lotila :spomezik:

1. Pošiljanje sporočil:
Sporočila lahko pošiljamo na tri načine:
  • Kliknemo na ikonico pod prispevkom tistega, ki mu želimo pisati. Če bi recimo želeli pisati meni, kliknete na ikonico ZS pod mojim odgovorom:
    Slika
  • Gremo v mapo s sporočili in kliknemo ikono Nova sporočilo (?! - nisem jaz prevajala, da ne bo pomote ...)
    Slika
  • Odgovorimo na prejeto zasebno sporočilo

2. Branje sporočil

Gremo v mapo s sporočili in jih beremo kot teme na forumu.
Na vrhu bo pisalo Nimaš novih sporočil, če ste vsa sporočila že prebrali, Prijava za pregled sporočil, če anonimno berete forum in se ne želite prijaviti, ali Imaš 1 novo sporočilo (oz. več, če ste jih prejeli več), če imate v mapi nova sporočila.
Slika

3. Na vrhu je vedno napisano, koliko prostora je še v mapi za sporočila. Nepomembna sporočila redno brišite (v vseh mapah), da vam ne bo zmanjkalo prostora.

LP, Nina

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 02 Nov 2005, 00:46

Nina :oops: :szardi: , šele sedaj sem uspel opaziti tvoje napotke pri pošiljanju zasebnih sporočil. Dodal bi še, da vsi, ki zahtevate od članov foruma, da vam pošljejo nekaj po elektronski pošti, da se poslužujete pošiljanja le teh prek foruma "email" (zraven "ZS").

Svoj e-naslov vnesete v "Tvoj profil". :wink:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

naša
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 202
Pridružen: 08 Okt 2004, 14:53

Odgovor Napisal/-a naša » 02 Nov 2005, 13:41

Ne vem, a ste opazili, ampak uro ste pozabili prestaviti! Ura je trenutno 13:42!

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 02 Nov 2005, 17:01

Sem opazil že ponoči in me je bilo kar groza. Vem, da sem šel spat malo pred eno ponoči, a ob pogledu na forum me je kar spreltelo. - kot da bi potoval v prihodnost in se vrnil nazaj :D .
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Nina » 02 Nov 2005, 17:08

elektrik napisal/-a:Dodal bi še, da vsi, ki zahtevate od članov foruma, da vam pošljejo nekaj po elektronski pošti, da se poslužujete pošiljanja le teh prek foruma "email" (zraven "ZS").

Svoj e-naslov vnesete v "Tvoj profil". :wink:
Ja, e-naslove morajo v vsakem primeru vnesti vsi člani ob registraciji v forum, pomembno je, da omogočijo pošiljanje e-pošte preko foruma (vaš naslov bo razkrit šele, ko boste odgovorili na e-sporočilo, torej ni veliko možnosti za množično pošto in viruse itd.)

Težava pa je, da preko foruma ni omogočeno pošiljanje priponk. Verjetno pa bi bilo praktično, če bi se tistemu, ki ima dokument, poslalo e-pošto preko foruma in mu potem ni potrebno vsak dan brskati po forumu, če želi še kdo tisti dokument ...



Kar se pa ure tiče ... :oops: Meni se pač zdi ura na forumu strašno nepomembna zadeva :szardi: Bom popravila :ssram:

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Ura na forumu

Odgovor Napisal/-a Nina » 02 Nov 2005, 17:43

Ura na forumu je pravilno nastavljena, kolikor se spomnim, si jo morate zdaj sami nastaviti v profilu

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 02 Nov 2005, 20:46

:8: Točno tako, Nina :spomezik:
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

pošiljanje datotek preko e-pošte

Odgovor Napisal/-a Nina » 04 Nov 2005, 13:57

Ker se zelo pogosto dogaja, da si želite različne datoteke pošiljati preko e-pošte in nato objavljate svoje e-naslove direktno preko foruma, predlagam naslednje:

1. Najprej pojdite v svoj profil in nastavite, da se lahko pošilja e-pošta preko foruma. Takole:

Slika

To nastavitev naj ima vključeno predvsem tisti, ki datoteke razpošilja.

2. Nato najdete temo, kjer je ponujen dokument.

Slika

Pri uporabniku, ki je ponudil dokument, kliknete na ikono "email" in odpre se okno za vpis besedila - sem lahko napišete, kateri dokument želite.

3. Uporabnik, ki pošilja dokument, dobi vse prošnje direktno na e-naslov (ni mu treba brskati po forumu in preverjati, če je že vsem razposlal) in nanje samo odgovori.

Kaj pravite?

LP, Nina

Nina
Administratorka
Administratorka
Prispevkov: 2139
Pridružen: 27 Nov 2002, 19:16
Kraj: Kranj
Kontakt:

Re: Ura na forumu

Odgovor Napisal/-a Nina » 01 Apr 2006, 15:07

Nina napisal/-a:Ura na forumu je pravilno nastavljena, kolikor se spomnim, si jo morate zdaj sami nastaviti v profilu
Ne pozabite, popravite si uro ...

Odgovori