Decemberska plača

Odgovori
jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Decemberska plača

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 15 Sep 2006, 16:52

Največ težav bomo imeli na področju plač ravno decembera. Nekatere značilnosti:
- obračun v SIT
- knjiženje v SIT
- obrazci REK in ostali mesečni v EUR
- obrazec M4 v SIT
- virman v EUR
- lestvica davkov v EUR
...

Kako se boste vi lotili reševanja teh problemov?
Bo kdo mogoče izplačal plačo že v decembru in se tako rešil vseh dvomov?

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 15 Sep 2006, 17:06

Da se izognete "če-jem" potem:
- obračun plač izdelamo v SIT in EUR, kar pomeni, da imamo vse potrebne podatke za predložitev obrazcev ob izplačilu plač v januarju 2007; v analitiko po delavcih presemo samo podatke v SIT za obračunane plače- (verjetno bo potreben kakšen dodatni programček); podatke v EUR pa upoštevamo za izplačilo v januarju 2007- za sporočanje davčnemu organu o izplačilih v letu 2007.
- knjižimo v glavno knjigo samo podatke izkazane v SIT (to tako morate še knjižiti v SIT);
- izplačilo v januarju bo preračunano v EUR, tudi obrazci bodo v EUR, knjiženje sprememb v januarju bo v EUR, pravtako pa bodo tudi stanja na dan 31.12.2006, ob prenosu v otvoritev 01.01.2007) preračunana iz SIT v EUR.
LP

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Odgovor Napisal/-a jurek » 29 Sep 2006, 12:52

Torej plačilna lista za december mora biti delavcu izročena v SIT? (izplačilo v jan.)
Kako pa je s krediti, prikazanimi na plačilni listi? Ker le-ti bodo že plačani v EUR.

Torej če razumem tvoj recept: naredimo plačilno listo dvakrat, enkrat v SIT in enkrat v EUR, obrazce pa malo tukaj, malo tam.

Kaj pa bi bilo po tvoje bolj prav, da najprej naredimo plačilno listo v EUR, pa potem preračunavam v SIT, ali obratno?
Ker v prvem primeru skoraj ne bo zaokrožitvenih napak, v drugem pa kar precej.

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 29 Sep 2006, 14:29

Se strinjam, da prva varianta bolje zveni. In bi tudi sam tako naredil. Vendar je pri anm politika, da osnovni podatki bodo v SIT, kakor tudi knjižbe, letne obdelave... In bomo iz SIT preračunali v EUR.

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 30 Sep 2006, 11:06

Vse to prepuščam programski hiši, s katero imam pogodbo o vzdrževanju in mi mora pripraviti programe na osnovi zakonodaje. Na osnovi tega imajo praktično že terminski plan programskih rešitev na ta prehod, ki bo zaključen nekje do 31. 10. 2006.

• Obračun: SIT
• REKi, Davek na izplačane plače, Obr 1 ZAP/M: Euro
• Virmani/Zbirni center: Euro
• Knjižbe: SIT
• M4: SIT
• Poročilo o dohodku: Euro

Lp

uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1761
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Odgovor Napisal/-a uni » 03 Okt 2006, 14:32

Samo programerske hiše bodo spet zaslužile s temi"dodatnimi programčki"(res, da tudi delale), mi pa bomo spet imeli dodatne stroške,pa čeprav plačujemo vzdrževalne pogodbe.Najbrž nisem edina, ki sem že prejela obevstilo od vzdrževalcev, da moramo pripsevati en delež za to dodatno delo(ne za novo verzijo programa, ampak za ta "dodatni programček".

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 03 Okt 2006, 14:43

To pa je nekoliko čudno. Ne vem kaj imate v pogodbi.
Vendar po moje bi vzdrževanje moralo vključevati tudi te zakonske speemembe.
Edino, če zaradi vaših posebnosti morajo samo za vas narediti dodatne konverzije.

Moram pa reči, da je to velik strošek programerskih hiš, a ne vem če ga lahko prevalijo na končnega kupca?

Tu mogoče celo pljuvam v lastno skledo, ker jaz sam delam v razvoju programske opreme, a naši partnerji za nas tržijo in implementirajo. Mogoče pa so tu oni pristavili svoj piskerček, če gre za naš produkt.

Vsekakor se pozanimajte.

jurek
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 523
Pridružen: 11 Avg 2005, 08:43

Re: Decemberska plača

Odgovor Napisal/-a jurek » 08 Okt 2006, 12:07

Ali je možno decembrsko plačo izplačati konec decembra,
čeprav so vse ostale plače bile izplačane za nazaj?
Torej da bi v letošnjem letu imel izplačanih 13 plač,
v prihodnjem pa 11?

Ali je to v nasprotju z računovodskimi ali katerikolimi
drugimi predpisi?

Potem bi na davčni napovedi bilo 13 plač, na M4 pa 12 plač.

BorutJ
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 17 Maj 2006, 21:36

Odgovor Napisal/-a BorutJ » 08 Okt 2006, 13:22

Malo je v nasprotju z Zakonom o delovnih razmerjih. Ta pravi, da se plače izplačujejo za pretekli mesec. Zato tudi na AJPES-u ni možno oddati ZAP-M obrazca v istem mesecu.

Ampak obstajajo tudi podjetja, ki plačo izplačajo 2x mesečno in ni nič narobe. Glavno je, da plačate davke in prispevke :wink:

Kar se mene tiče, decembersko plačo vedno izplačam v decembru. REK se preko eDavkov vnese brez težav, na AJPES-u pa poročilo vnesem v januarju.

JuMi
Nov član
Nov član
Prispevkov: 12
Pridružen: 01 Avg 2006, 13:32
Kraj: Trbovlje

Odgovor Napisal/-a JuMi » 12 Okt 2006, 13:10

Kaj pa olajšave ? Letni znesek olajšav je preračunan na dvanajstine, torej pri izplačilu decemberske plače v decembru ni mogoče več uveljavljati olajšav za leto 2006, ker ste jih že porabili. Če boste plačo obračunalui tako, po moje ne smete uveljavljati nobenih olajšav. Nasprotno pa bi, po moji logiki, v naslednjem letu lahko mesečno uveljavljali enajstino letnih obdelav.

Odgovori