čakanje na delo doma

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
orhideja78
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:24

čakanje na delo doma

Odgovor Napisal/-a orhideja78 » 06 Maj 2020, 20:16

Pozdravljeni, zanima me ali naslednje res velja:

Šteje se, da se čakanje na delo ne prekine, če pride delavec na zahtevo delodajalca na delo do sedem zaporedni dni v mesecu.

Čakanje na delo se prekine, če se na zahtevo delodajalca vrne na dela za več kot sedem zaporednih dni v mesecu, ali pa ga delodajalec na delo pozove drugič v istem mesecu. Ob ponovni napotitvi delavca na čakanje boste morali ponovno oddati vlogo.
(Primer: delavec je poklican na delo 07.05.2020 in nato spet 15.05.2020).
Ali to pomeni, da ga moramo ponovno prijaviti?
Hvala za pomoč in lep pozdrav
Orhideja

REKK
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 Sep 2014, 13:28

Re: čakanje na delo doma

Odgovor Napisal/-a REKK » 08 Maj 2020, 08:31

Zdravo!
Ponovno morate oddati vlogo za povračilo, zaradi čakanja na RZZZ.
Mene pa zanima, kako se obračuna plača za tisti čas 7 dni, ko delavec, ki je na čakanju dela! Tu gre za neprekinjeno čakanje, le da moramo izplačati 100% plačo in dodatke (prevoz, malica). Kateri REK oddamo?

amon
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 51
Pridružen: 25 Jul 2019, 08:52

Re: čakanje na delo doma

Odgovor Napisal/-a amon » 08 Maj 2020, 08:41

Poročate na Rek 1002 in izplačate tudi krizni dodatek ter poročate na REK 1190. To je zdaj spremenjeno mnenju Zavoda za zaposlovanje, ki pa ga na žalost posredujejo samo na individualna vprašanja in to mnenje sem zasledila tudi na objavah OZS.
lp

REKK
Novinec
Novinec
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 Sep 2014, 13:28

Re: čakanje na delo doma

Odgovor Napisal/-a REKK » 08 Maj 2020, 09:07

.. na odločbi o povračilu čakanja so navedeni primeri, ko povračila nadomestila podjetje ne more zahtevati (delo do 7 dni ni navedeno). Razumem, da moramo izplačati 100%, a razmišljam, da bi bil to dodatek za delo med čakanjem.
.. na OZS pa je avtorica spremenila objavo, češ da je navedla svoje mnenje.
???

Odgovori