Stroški-popoldanski s.p.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Stroški-popoldanski s.p.

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 02 Feb 2007, 09:19

Po dogovoru, sem na željo poslovnega partnerja, opravil določeno storitev zanj, preko popoldanskega s.p., ki sem ga v začetku preteklega leta odprl za ta namen. Dogovorila sva se za ceno in to tudi opravila. To je bila edina storitev iz naslova s.p. Znesek je bil okrog 700.000 SIT.
Sedaj, ko zlagam stroške, ugotavljam, da bo teh za dobrih 600.000 SIT (izključno prispevki, stroški v zvezi z ustanovitvijo s.p., potni stroški, ni repezntance, ali ostalih "stroškov"). Prav tu se bojim, da bo davčna skočila, zaradi prevelikih stroškov, čeprav so vse kilometrine realne, priloženi računi cestnin,.......
Kaj predlagate, pustim stanje takšno, kot je in čakam morebitno kontrolo, ali pa enostavno vzamem ven nekaj potnih nalogov in znižam stroške????

DECO
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 549
Pridružen: 10 Feb 2006, 18:32

Odgovor Napisal/-a DECO » 02 Feb 2007, 19:02

Zakaj bi jemali stroške ven in od dobička plačevali davek? Če so stroški upravičeni, jih pustite kjer so. Sicer pa je popoldanski s.p. namenjen prav temu - občasnemu delu. Davčna navadno zato pri popoldancih ne komplicira, le stroški morajo biti realni in utemeljeni.
DECO

zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 02 Feb 2007, 21:50

Saj tudi jaz razmišljam tako in predvsem, stroški so utemeljeni in tudi dokazljivi. Žal pa imam "slabe" izkušnje iz d.o.o., ker veliko investiramo, so občasno tudi večja vračila DDV. Čim vložimo malce večji zahtevek, kot je normalno mesečno povprečje, že dobimo namesto vračila DDV davčno inšpekcijo:(

DECO
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 549
Pridružen: 10 Feb 2006, 18:32

Odgovor Napisal/-a DECO » 03 Feb 2007, 14:26

Se strinjam. Vendar je tam, kjer je obseg poslovanja večji, vedno nevarnost, da ti davčna dobi kakšno napako. Zato "cvikamo". Če pa je poslovanja malo in je vse OK, naj kar pridejo. Boste imeli potem nekaj časa mir.
DECO

Odgovori