SP in 4-urna upokojitev

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
vrtnica2
Nov član
Nov član
Prispevkov: 21
Pridružen: 03 Feb 2005, 13:30
Kraj: Slovenia

SP in 4-urna upokojitev

Odgovor Napisal/-a vrtnica2 » 25 Apr 2007, 21:46

Spoštvani!

Mož ima sp. Od novembra 2005 pa do marca 2007 je bil zaradi težke bolezni na bolniški. Sedaj si ureja invalidsko zavarovanje za 4 ure, 4 ure pa bi delal. Zanima me ali obstaja ta varianta da bi imel še naprej sp---zaposlenih nima, da bi 4 ure delel, 4 ure pa bi bil upokojen. Slišala sem namreč, da se to zaradi sp-ja ne da.

Hvala za informacije.

Lp
Vrtnica
vrtnica

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

spor

Odgovor Napisal/-a vesnak » 03 Dec 2007, 17:36

kakor sem seznanjena je malce problematično to oz. menda ZPIZ nekaj komplicira oz. je zakon sporen in je pritožba na višjem sodišču glede tega (razen, če to ne velja samo za odvetnike); najboljše, da se pozanimate na zpizu in če kaj takega zveste okoli tega, prosim povejte še vsem ostalim :roll:

pepi5
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 699
Pridružen: 27 Dec 2004, 20:21
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a pepi5 » 06 Dec 2007, 10:48

Imam stranko, ki ima takšen način - 4 ure dela, 4 ure je invalidsko upokojena zaradi bolezni. Mesečno dajem obračun prispevkov za polovični delovni čas, saj za ostale 4 ure prejema pokojnino. Je to že nekaj let nazaj in so res bile neke komplikacije, se točno ne spomnem, je pa bilo nekaj v zvezi z urami prijave na ZZZS. Potrebno je bilo podati spremembo, da dela 4 ure na dan - k spremembi sem na ZZZS posredovala odločbo ZPIZa. Kako in kaj glede izpolnitve pa tako vedo na ZZZS.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

4 ure zpiz, 4 ure redno delo

Odgovor Napisal/-a vesnak » 06 Dec 2007, 11:05

v bistvu mene bolj muči problem v tem, da nekdo dopolni starostno in delovno dobo do fulla, vendar ne bi želel iti za vseh 8 ure v pokoj; želel bi biti še vedno zaposlen za 4 ure, za 4 ure pa bi rad imel normalno pokojnino;

kako lahko sploh en upokojenec dela honorarno (po nekaj ur na dan recimo) in to legalno?

Odgovori