1.7.08 - edavki

Moderator: Mirko Zbačnik

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

1.7.08 - edavki

Odgovor Napisal/-a capa1 » 15 Jun 2008, 16:31

Pravkar sem hotela prvič oddati obračun prispevkov za samozaposlene oddati preko edavkov, pa ne najdem obrazca v njihovi bazi ponujenih obrazcev.
Če kdo že uporablja edavke za oddajo prispevkov, ga prosim, da mi pove, kateri obrazec naj uporabim ( na voljo imam le rek obrazce, kar se tiče obračunov prispevkov).
Sem pa sicer pooblaščena in se podpisujem z drugim ključem - vendar imam dane vse možnosti.

Torej prosim za pomoč, da poskusim oddati ta obrazec (obr. PSV št.1) preden bo ta oddaja nujna preko spleta.

Lepo se imejte! :spomezik:
LP

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 15 Jun 2008, 21:33

Prehitevaš - e-obračun za sp bo šele s 1.1.09. lp

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Odgovor Napisal/-a capa1 » 16 Jun 2008, 10:58

Ups, pa res nekoliko prehitevam!
Nekako sem navajena, da vedno malo prej poskusim, ko pa je obvezno to naredit.

Tokrat prehitevam kar za za pol leta, a ne?

Hvala Starči! :)
LP

3739
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 828
Pridružen: 02 Feb 2005, 18:18
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a 3739 » 17 Jun 2008, 08:39

Pa tudi po 1/7-2008 ne boste mogli oddati obračun prispevkov za s.p., temveč samo REK obrazce za zaposlene delavce.

DURS obljublja program na e davkih za prispevke s 1/1-2009

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

REK obrazec, pooblastila ter kaj se kako odda

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 02 Jul 2008, 09:02

Pozdravljeni,

novi mesec novi obrazci, in nov način oddajanja, da ne govorimo o veliki zmedi.

Včeraj sem se na eDavke uspešno prijavila a moje zadovoljstvo nad podvigom je bilo kratko.

Med obrazci, ki so mi na voljo sem našla samo obrazce za dohodnino ter DDV.

Nikjer na strani ni bilo ne duha ne sluha o kaksnih REK obrazcih (da ne govorimo o iREK obrazcih)

In to je moje prvo vprašanje. Kako pridem do teh obrazcev?

Druga stvar, ki me muči je kaj se odda v elektronski obliki in kaj v papirni?

Do sedaj sem oddajala plačilne liste, obračun davka na izplačane plače ter prilogo 7 (ki sumim, da se je sedaj preimenovala v individualni REK obrazec)
Sedaj se bo iREK poslal v elektronski obliki. Kaj pa se pošlje v papirni? Se plačilne liste še pošiljajo? Nekje sem slišala da jih ni več potrebno.
Kaj pa obračun davka?

Tretja stvar (poleg peklenske vročine), ki mi ne pusti spati ponoči so pooblastila.
Sem zaposlena v s.p.-ju, ki se ukvarja z gradbenimi deli. Za ta s.p. vodim knjige in vse ostale papirje. Poleg mene so v podjetju zaposlena še 2 delavca.

Kakšna pooblastila potrebujem (zunanje, notranje) in kam se ta pooblastila pošlje.

Vsaka pomoč bi bila zelo dobrodošla

Sara

racunalnik
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 330
Pridružen: 12 Maj 2005, 10:42

Odgovor Napisal/-a racunalnik » 02 Jul 2008, 09:50


starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 02 Jul 2008, 12:29

Nimaš ustreznega pooblastila. Najbrž si ga pridobila pred spremembo (??.6) in velja samo za tiste, ki se niso spremenili (DDV...), Reki pa so spremenjeni in moraš - vsaj za sp - dati dodatno vlogo na DURS. lp

Gojka
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 08 Jan 2008, 16:14

Odgovor Napisal/-a Gojka » 03 Jul 2008, 13:48

starči napisal/-a:Nimaš ustreznega pooblastila. Najbrž si ga pridobila pred spremembo (??.6) in velja samo za tiste, ki se niso spremenili (DDV...), Reki pa so spremenjeni in moraš - vsaj za sp - dati dodatno vlogo na DURS. lp
Katero pooblastilo potrebuješ? Lahko konkreten link, ker mi smo oddali to in še vedno nimamo na E-davkih REK obrazcev.

3739
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 828
Pridružen: 02 Feb 2005, 18:18
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a 3739 » 03 Jul 2008, 16:00

rabiš notranje in zunanje pooblastilo

http://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/ ... Forms.aspx

Če so pooblastila ok je potrebno poklicati vaše referente na DURS


Mi smo za s.p. oddajali pooblastilo pa ker prej nismo mogli po e davkih oddajati rek 1 obrazca niso na DURSu tega obkljukali.

Ko pa smo poklicali in jim po faksu poslali pooblastila se je stvar uredila

Sara30
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 325
Pridružen: 10 Okt 2007, 09:22

Odgovor Napisal/-a Sara30 » 08 Jul 2008, 11:52

Hvala za pomoč. :)

Sem se malo pozanimala in baje je digitalno potrdilo izdano na osebo in ne na s.p. tako da lahko izpolnjujem samo obrazce, ki so za zavezanca.

Da dobim še REK obrazce moram izpolniti zunanje pooblastilo in ga oddati na davčno (lahko tudi samo na izpostavo) in ta-dam problem bo rešen.

Zdaj ne vem samo se katere obrazce se oddaja elektronsko in katere v papirni obliki.
Na strani eDavkov sem prebrala, da se plačilne liste ne bo več oddajalo. Je to res? Kaj pa obrazec za plačilo davka?

3739
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 828
Pridružen: 02 Feb 2005, 18:18
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a 3739 » 08 Jul 2008, 12:56

Pri s.p. oddate za delavce v e davke skupni rek obrazec (kumulativni za vse delavce pri tem sp) in induvidualne rek obrazce za vsakega delavca posebej.

Ko uvoziti kumulativni rek obrazec je spodaj okence analitične evidence kot priloga tu so induvidualni rek obrazci za posameznega delavca.

V papirni obliki pa se pri s.p. do konca tega leta še vedno oddajajo obračuni prispevkov za zavezanca.

tasa
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 382
Pridružen: 15 Avg 2004, 13:36

Odgovor Napisal/-a tasa » 08 Jul 2008, 14:56

V ponedeljek gram na dopust in bom vse pripravila za izplačilo plač. Plače bodo izplačane 18.7.08. Kdaj naj oddam REK obrazec, prej ali pozneje? Kakšni datum naj vpišem za plačilo prispevkov 18.7.08? Kaj pa če ne bodo plačani prispevki takrat, kaj pa potem?

Nujno rabim pomoč!!

Odgovori