Zavod za zaposlovanje

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
alno
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 94
Pridružen: 07 Dec 2007, 17:40

Zavod za zaposlovanje

Odgovor Napisal/-a alno » 26 Maj 2009, 02:58

Če kot s.p. plačujem nanjnižje prispevke in imam odprt s.p. eno leto in ga nato zaprem ker ni dobička, koliko dobim na zavodu nadomestila?

Predvidevam, da najnižje možno nadomestilo. Ali imam prav?

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 26 Maj 2009, 10:04

Mislim (le sklepam) da res. Sicer pa obstaja možnost, da če ne dosegate nekega rezulata, ne vem točnega zneska, je to cca 2.300 € dobička (brez prispevkov, torej bi morali imeti izgubo), lahko s.p. obdržite.

To se mi zdi pametna poteza, ker nikoli ne veš, kam stvar pelje. Prihrani pa tudi država. Pozanimajte se na zavodu!
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

komar66
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 291
Pridružen: 17 Okt 2005, 14:59
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a komar66 » 26 Maj 2009, 13:07

en praktičen nasvet
preden naredite kakršen koli korak kontaktirajte s pravno službo zavoda za zaposlovanje, ne z referenti na zavodu za zaposlovanje
ker se vam dokaj hitro zgodi, da ste brez pravic

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 26 Maj 2009, 14:12

Načeloma zaupam referentom; a je s pravicami zavoda včasih res tako, da jih je potrebno malce pobarat.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

alno
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 94
Pridružen: 07 Dec 2007, 17:40

Odgovor Napisal/-a alno » 27 Maj 2009, 02:45

Ma nimam namena obdražati s.p. saj, če ga bom kdaj zopet rabil ga bom pa takrat spet odprl saj ne stane to skoraj nič. Ne vidim nobenega smisla v temu.

Zaradi nadomestila pa sprašujem, da vidim ali se mi splača imeti še odprto vse skupaj dva meseca da dopolnim eno leto. Očitno, če dobim samo najnižje nadomestilo potem se mi to itak ne splača, ker bom dal več za prispevke in računovodkinjo kot bom potem nazaj dobil z nadomestilom.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 27 Maj 2009, 09:02

Jaz vidim smisel tega, da pustite s.p. odprt še naprev v priložnostih, ki se vam mogoče ponudijo iznenada, nepričakovano. Nekaj strank že imate, vsaka nova je nova priložnost. Če pričnete znova, je kot bi pričel od začetka.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 27 Maj 2009, 11:43

Starim strankam lahko pomaga na črno, če ga lepo prosijo. lp

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 27 Maj 2009, 11:59

To po vsej verjetnosti že počne, čeprav se to ne sme :spomezik: .
Nazadnje spremenil Mirko Zbačnik, dne 27 Maj 2009, 22:24, skupaj popravljeno 1 krat.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

komar66
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 291
Pridružen: 17 Okt 2005, 14:59
Kraj: bloke

Odgovor Napisal/-a komar66 » 27 Maj 2009, 21:22

No glede zaupanja
moram rečt, da so na zavodu za zaposlovanje zelo prijazni, ampak izkušnje kažejo že v par primerih, da se je vse končalo z mnenjem pravne službe po dveh mesecih čakanja ko je referent pridobil mnenje, med tem časom pa so bile tudi možnosti za pridobitev nadomestila (beri popravljanje bilanc, iskanje plana b) odšle v maloro in stranke so bile brez pravice do nadomestila in so morale zopet nabirat delovno dobo
in v praksi se najbolj obnese ta varianta zapreš s.p., podpišeš pogodbo o zaposlitvi za en mesec in si brez problemov na zavodu

Odgovori