Doplačilo dohodnine

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zlatko83
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 20 Jan 2007, 15:19

Doplačilo dohodnine

Odgovor Napisal/-a zlatko83 » 11 Sep 2009, 11:10

Po prejetju informativnega izračuna dohodnine sem vložil ugovor, ker mi niso pravilno obračunali olajšave za otroke. Sedaj sem prejel odločbo z pravilnim izračunom, doplačati moram kar zajeten znesek (delodajalec mi je napačno obračunal akontacijo, ampak to pustimo, kar je cesarjevega,.....).
Vložil sem prošnjo za plačilo dohodninskega dolga v treh obrokih. Sedaj me zanima, kdaj moram plačat moj dolg?
Čakam, da dobim odločbo, da lahko plačam v treh obrokih (če bo pozitivno rešena), ali se moram držati plačilnega roka, navedenega v dohodninski odločbi (30 dni, pritožba ne zadrži izvršbe).
Sem povprašal na davčni, a mi niso znali (hoteli) odgovorit. Njihov ustni odgovor je bil, tako, kot piše v izreku odločbe.
Kaj napravit, plačat 1/3 v 30 dneh, celo vsoto, če ne dobim prej odgovora, ali čakati na odgovor na mojo vlogo za obročno odplačevanje?

smaragd5
Nov član
Nov član
Prispevkov: 20
Pridružen: 02 Jun 2008, 10:59

Re: Doplačilo dohodnine

Odgovor Napisal/-a smaragd5 » 11 Sep 2009, 12:13

Jaz bi jih vsak dan gnjavla da rešijo prošnjo za obroke, saj bodo kasneje začeli zaračunavat obresti, ker imajo davčne odločbe zapis v izreku, da pritožba ne zadrži izvršitve. Probala bi dobiti odgovor v teh 30- tih dneh. Pri davkariji je treba biti vstrajen da kaj dosežeš...njim se namreč nikamor ne mudi, kratko pa stranka potegne.

Lep dan
Nena

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Doplačilo dohodnine

Odgovor Napisal/-a slovan » 11 Sep 2009, 12:22

Preberiti pojasnilo DURS-a o takoimenovanih posebnih primerih, ko izdajo odločbo v enostavnih zadevah (82. člen Zakona o davčnem postopku). V vlogi se sklicujete na 2. odstavek 103. člena Zakona o davčnem postopku (če davčni zavezanec ni zmožen plačati davka v enkratnem znesku in tudi ne predložiti zavarovanja, se mu lahko dovoli obračno odplačevanje v največ 3 mesečnih obrokih....), celotni postopek pri davčnem organu pa se vodi po enostavnem postopku -(izpisala vam bom 1. odstavek 82. člena zakona: v enostavnih zadevah iz 81. člena lahko vloga oziroma dokument predstavlja odločbo, kar davčni organ ugotovi ali odmeri z odtisom štampiljke na tej vlogi oziroma dokumentu in navede predpis, na podlagi katerih je vilo v zadevi odločeno. Poleg štampiljke mora biti podpis pooblaščene osebe.
Bodite vztrajni in se osebno oglasite na davčnem organu (čeravno bi vam morali odgovoriti na klasično vlogo v 30 dneh od prejema popolne vloge).
Povezava:
http://www.durs.gov.si/si/splosno/cns/n ... d35396ef4/

lp

Odgovori