Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
jernejko
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 235
Pridružen: 09 Sep 2009, 22:02

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a jernejko » 09 Dec 2009, 17:51

ga. Kike ne se preveč psihično pripravljat na to, ker potem ne boste imeli nič od praznikov, ker se boste samo sekirali, naredit pa tako ali tako ne morete nič. Če vam ne bojo znižali osnove vam je ne bojo v kar pa dvomim.
Vse kakor pa vam želim čim uspešnejše poslovanje.

Kike
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14 Avg 2009, 22:21

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a Kike » 09 Dec 2009, 18:40

Do praznikov se bom že od-sekirala :D

Hvala za vzpodbudne besede, Jernejko.

Vita
Nov član
Nov član
Prispevkov: 24
Pridružen: 15 Okt 2009, 08:06

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a Vita » 09 Dec 2009, 19:06

Kike ima kar prav, po pravni poti, prošnje in vloge ne pomagajo nič. Iz lastnih izkušenj povem. Birokracija je tako počasna, leva roka ne ve, kaj dela desna, birokracija melje, vmes je blokran transakcijski račun. Zato pomagaj si sam in to pravočasno. Eno so predpisi in papir, drugo pa je realnost.

orljek
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 842
Pridružen: 31 Avg 2009, 10:00

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a orljek » 09 Dec 2009, 19:11

V tem primeru se ne strinjam, da naj bi bilo brezupno.
Mehanizem vštevanja subvencije v prihodke za normirance je tako absurden, kot bi ga spisal Kafka!
Zato morate agresivno, z jasno obrazložitvijo "kretenizma" tega predpisa, napasti ZPIZ, da vam bo drugo leto znižal prispevke!
Korajžo! lp

Vita
Nov član
Nov član
Prispevkov: 24
Pridružen: 15 Okt 2009, 08:06

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a Vita » 10 Dec 2009, 06:57

Na žalost je brezupno.
primer: daš vlogo na Durs, oni potrebujejo en mesec, da te obvestijo, da so vlogo predali drugim, ti te po enem mesecu obvestijo, da so vlogo prejeli in da jim v roku 15 dni pošlji te in te podatke (podatke zbiraš kot nor), nato imajo 30 dni časa, da ti odgovorijo, da je treba še nekaj dopolnit. Nato čakaš kot nor, da ti sporočijo - po več kot 30 dneh - negativno.
Prej bo naslednje novo leto, ko bo Kike dobila odgovor.
Preverjeno na lastni koži je temu tako.
Vmes pa Durs enostavno začne z davčno izvršbo.

orljek
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 842
Pridružen: 31 Avg 2009, 10:00

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a orljek » 10 Dec 2009, 08:48

Vita, ne delajte panike!
Vloga se ne da na durs, temveč na ZPIZ. In kot poudarjam stalno - že vnaprej - ne šele po prejemu INFO.
LP

jernejko
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 235
Pridružen: 09 Sep 2009, 22:02

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a jernejko » 10 Dec 2009, 11:30

Pa če se vam mudi jih je potrebno magari vsak dan klicat, da si jim tako tečen, da komaj čakajo da se jih rešiš. Pa še parkrat jih osebno obiščeš in jim pojamraš.

AndrejL
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 06 Maj 2008, 10:29

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a AndrejL » 17 Dec 2009, 20:37

Kike napisal/-a:Žal ne poznam drugih normirancev, prav zato pišem o svojem problemu na takšnih forumih, da vidim, če je še kdo v podobni godlji, da morda stopimo skupaj, a se mi zdi, kot da sama tulim v veter.
nisem prebral cele teme, ker je precej obsežna. bom samo povedal na svojem primeru, ko sem imel enake probleme kot ti.

s.p. sem odprl julija 2007. tistikrat sem prav tako od občine dobil subvencijo v višini cca. 1600€. sem normiranec.

1) dohodki se ne preračunajo na letno raven. osnova za prispevke so bili moji bruto prihodki - 25% normiranih stroškov, ki sem jih dejansko zaslužil od julija do decembra. nič se ni preračunalo na letno raven.
2) subvencija sem mi sploh ni štela pod prihodke.

ali je bilo vse to ok ali ne, ne vem. pritoževal se nisem nikomur :)

sem pa glede prve točke kar prepričan, da drži. v osnovo za prispevke se ti šteje tisto, kar si dejansko zaslužil. čez decembra zaslužiš 1000€ bruto, se ti v osnovo za prispevke šteje 750€, ne pa 750€*12=9000€

lp, andrej

Kike
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14 Avg 2009, 22:21

Re: Izračun razreda prispevkov za leto 2010 - s.p. normiranka

Odgovor Napisal/-a Kike » 17 Maj 2010, 11:30

Meni je danes kontrolorka isto rekla. Žal so mi subvencijo šteli pod prihodke (2210), tudi akontacijo dohodnine sem kot normiranka morala takoj plačat.

Odgovori