pomoč pri inšpektoratu za delu

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
zalaaa
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 24 Jun 2006, 19:12
Kraj: ljubljana
Kontakt:

pomoč pri inšpektoratu za delu

Odgovor Napisal/-a zalaaa » 02 Okt 2010, 15:31

Spoštovani.

Imam precej nenavaden primer. Prsoila bi za nasvet. :roll:
Smo servis. Stranka s.p. je imela z dnem 1.4.2010 prijavljenega delavca (Bolgara).Datum 1.4.2010 je na obrazcu M1 za prijavo na ZZZS. Toda, ker nismo pravočasno prejeli podpisane pogodbe s strani stranke s.p. Smo delavca na ZZZS-ju zaposlili šele dne 17.5.2010. Žig ZZZS.ja na obrazcu je ta datum, Dejansko pa je zaposlen od 1.4.2010.(Vem, da je rok za prijavo delavcev cca 8 dni.do 1 meseca) Nato mi stranka konec junija 2010 pove, da pa je dal tega delavca stran že 14.5.2010 in da ga naj odjavimo. Na ZZZS-ju so rekli, da smo zamudili rok odjave in da naj grem na ZPIZ. Na Zpizu sem dala vlogo, izredno odpoved...kar sem mislila, da je potrebno..da ZPIZ izda odločbo s katero bomo lahko odjavili delavca. Želeli so, da prinesem izjavo , ki je podpisana s strani delavca, da je seznanjen z izredno odpovedjo. Stranka s delavcem nima vec kontaktov, zato je on podpisal delavca. Zdaj pa so na ZPIZU zakomplicirali, da je vsa zadeva na trhlih nogah, saj se podpis na izjavi NE ujema s podpisom v pogodbi in da se vidi, ker sem navedla na izjavi nepravilni datum, da ni vse tako kot mora biti...

Na ZPIZu so rekli naj se obrnemo na inspektorat za delo. Da oni nemorejo izdati odločbe. Zanima me ali je to kaksna kazen in seveda stranka zdaj krivi nas-servis, da postopka nismo speljali kot je treba. Na žalost nimamo veliko izkušenj z izredno odpovedjo delavca, zato tudi ni bila napisana, kot je treba. :oops: :shock: Je pa res, da se je zadeva zakomplicirala ze zato, ker je rok za odjavo že potekel...Verjetno bi stranka morala že v samem začetku iti do odvetnika. HM. Naj še omenim, da je delavec popival alkohol na delovnem mestu, ter uporabljal službeni mobitel za privatne klice, ceprav je v pogodbi navedeno, da se to ne sme početi. Problem je tudi v tem, da nimamo niti naslova tega delavca. Ali veste kako nam bo v tem primeru pomagal inspektor in koliko časa bo trajalo, d a bomo lahko delavca odjavili iz ZZZS.ja. :szardi: Kako bo tu lahko pomagal inšpektor? :idea: Hvala lepa in pozdrav :) :mrgreen:
Zivljenje je lepo! :)

Odgovori