evidentiranje malice

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
depta
Nov član
Nov član
Prispevkov: 19
Pridružen: 18 Okt 2010, 07:33

evidentiranje malice

Odgovor Napisal/-a depta » 04 Nov 2010, 08:14

Pozdravljeni!

Zanima me glede knjiženja malice. Imam s.p., kot dopolnilno dejavnost. Ker sem poleg redne službe doma vsaj 3x tedensko več kot 4 ure in takrat urejam stvari za s.p. si pišem za tiste dneve tudi malico. Me pa zanima, kako moram knjižit. Je zadosti, če napišem samo dneve, kdaj sem delal več kot štiri ure in mi malica pripada ( primer 1) ali moram poleg tudi napisati, kaj točno sem delal in od kdaj do kdaj ( primer 2)

Primer 1: September: 02, 05, 09, 12,18,22
Primer 2: 02. september, 8.00 - 13.00 - priprava na koncert
05. september, 8.00 - 14.00 - izdelava spletne strani
ipd.

hvala za odgovor

Gitara
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 605
Pridružen: 15 Dec 2005, 11:34

Re: evidentiranje malice

Odgovor Napisal/-a Gitara » 04 Nov 2010, 09:18

Pozdravljeni!
Pri nas delamo kar tako po vašem prvem predlogu:
št.dni v mesecu X 6,12 eur
in mesečno knjižimo skupni znesek. Kot dokaz so izdani računi.
lp
Nazadnje spremenil Gitara, dne 04 Nov 2010, 10:22, skupaj popravljeno 1 krat.

MG
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2241
Pridružen: 12 Jul 2005, 12:45
Kraj: Koper

Re: evidentiranje malice

Odgovor Napisal/-a MG » 04 Nov 2010, 09:22

V drugem primeru boste lažje dokazovali, da ste do malice res upravičeni. V prvem primeru vam lažje ta strošek inšpektor "vrže ven".

depta
Nov član
Nov član
Prispevkov: 19
Pridružen: 18 Okt 2010, 07:33

Re: evidentiranje malice

Odgovor Napisal/-a depta » 04 Jan 2011, 06:51

še ena "malenkost". Prej na to nisem bil zadosti pozoren in me je opozoril prijatelj.
Ker imam "popoldanski s.p." imam seveda tudi redno službo, v kateri sem vsak dan in imam tam tudi plačano malico. Je pa res, da sem doma tiste dneve ko sem si hotel pisati malico več kot 4 ure. Zanima me torej, če si v tem primeru vseeno lahko pišem malico, čeravno jo dobim plačano že v službi.

uni
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1762
Pridružen: 12 Mar 2004, 20:29

Re: evidentiranje malice

Odgovor Napisal/-a uni » 04 Jan 2011, 08:52

Če ste "doma" več kot 4 ure, ste v službi manj kot 4 ure! in vam torej v službi za tisti dan ne pripada malica.

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: evidentiranje malice

Odgovor Napisal/-a slovan » 04 Jan 2011, 09:12

Od kdaj pa je ta logika. Če sem doma več kot 4 ure (takrat opravljam dejavnost), sem v službi manj kot 4 ure (na podlagi delovnega razmerja) - dan pa je dolg 24 ur.

Povračilov stroškov prehrane se ugotavlja ločeno za službo (DR) in za opravljanje dejavnosti (s.p.), saj gre za dve popolnoma ločeni podlagi. V delovnem razmerju ima delavec pravico do prehrane, če dela najmanj 4 ure na dan. In enaka možnost je dana samozaposlenemu, če opravlja dejavnost najmanj 4 ure dnevno - seveda ob "dokazovanju" dejanskega opravljanja dejavnosti. Torej ne glede na to ali je delavec za 4 ure dela prejel povračilo prehrane, si lahko v "popoldanskem s.p.-ju" obračuna povračilo za prehrano, če je takrat dejansko opravljal dejavnost. V takšnem primeru imamo lahko situacijo da prejme polno povračilo v DR in polno povračilo v s.p.-ju.

lp

orljek
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 842
Pridružen: 31 Avg 2009, 10:00

Re: evidentiranje malice

Odgovor Napisal/-a orljek » 04 Jan 2011, 09:30

Ne glede na redno službo.

Saj lahko tudi po rednem osemurnem delu delate kot sp 4 ure popoldne in zvečer.
Še zlasti če imate papirnato - računalniško delo ali v svoji delavnici doma - kako vam lahko inšpektor "ven vrže", če imate v lastni evidenci zapisane ure dela od-do.
lp

Odgovori