Iz s.p. v zaposlitev

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
rrrrrrrrrr
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 17 Feb 2014, 10:40

Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a rrrrrrrrrr » 17 Feb 2014, 10:54

Zdravo,

imam par vprašanj pri prehodu, hvala za odgovore.

1. Ali so poravnane obveznosti do države pogoj za zaprtje s.p. (DDV, prispevki)?
2. Če niso, kolikšen procent oz. delež denarja se trga iz osebnega dohodka, dokler ni dolg odplačan?
3. Ali lahko zaprem s.p. preden oddam vlogo za DDV, sem trimesečni zavezanec.?
4. Ali se lahko redno zaposlim, še isti dan ko zaprem s.p.?

Hvala in lep pozdrav

ajnos
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 577
Pridružen: 20 Sep 2004, 16:19
Kraj: Ljubljana

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a ajnos » 17 Feb 2014, 10:56

1. Ali so poravnane obveznosti do države pogoj za zaprtje s.p. (DDV, prispevki)?
Da
2. Če niso, kolikšen procent oz. delež denarja se trga iz osebnega dohodka, dokler ni dolg odplačan?
Odtegljaj do minimalne plače
3. Ali lahko zaprem s.p. preden oddam vlogo za DDV, sem trimesečni zavezanec.?
Ne
4. Ali se lahko redno zaposlim, še isti dan ko zaprem s.p.?
zaposliet se naslednji da po zaprtju s.p. Dokumentacijo za zaposlitev pa lahko uredite in oddate na ZZZS na isti dan

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a lauren » 17 Feb 2014, 14:48

mi imamo drugačne izkušnje:
1. s.p.-je smo že zapirali z neporavnanimi obveznostmi. nihče ni imel pripomb.
2. glede na odločbo, ki pride iz davčne na podjetje, kjer je dolžnik zaposlen, mu trgamo do 70% minimalne plače
3. mi smo oddali obračun ddv (saj je verjetno to mišljeno ne?) hkrati z oddajo bilanc, če je bila obveznost za oddajo datumsko po datumu za oddajo bilanc.
4. zaposlite se lahko kadarkoli. če je to pred zapiranjem, je pač tisti čas, ko ste zaposleni in še imate s.p., to popoldanska obrt.

rrrrrrrrrr
Novinec
Novinec
Prispevkov: 4
Pridružen: 17 Feb 2014, 10:40

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a rrrrrrrrrr » 17 Feb 2014, 18:31

Moja situacija je takšna, da se si s slabim gospodarjenem, (predvsem obveznosti do države, DVV, prispevki, ostalih upnikov nimam) pridelal cca 10.000 EUR dolgov. Moja ideja je bil, da zaprem s.p., da se rešim te meni res neugodne oblike poslovanja in se zaposlim, ker imam to možnost. Mesečno bom prejemal cca 2K EUR bruto in koder se bodo črpala sredstva za povrnitev dolga do države meni bo na mesec ostalo kot ste rekli do 70% minimalne plače. Je to smiselno ali je kakšna boljša rešitev?

Hvala za odgovor.

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a lauren » 17 Feb 2014, 18:36

to, ali pa da počakate 10let, da dolg zastara.

orhideja78
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:24

Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a orhideja78 » 11 Jun 2014, 14:30

Pozdravljeni, moje vprašanje se nanaša na podobno temo in bom vprašala kar tu:
S.p. (plačani vsi prispevki in davki) trenutno na bolniški želi po zaključku bolniške zapreti s.p. in se prijaviti na Zavodu za zaposlovanje kot iskalec zaposlitve. Zanima me ali prispevki, ki jih mesečno plačuje zagotavljajo prejemanje nadomestila Zavoda za zaposlovanje.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!
Orhideja

lauren
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 836
Pridružen: 22 Nov 2007, 10:12

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a lauren » 11 Jun 2014, 17:59

ja. samo ima zavod tudi svoje pogoje za odobritev nadomestila, tako da več o tem pri njih.

adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a adut » 12 Jun 2014, 08:25

S.p. lahko prejema nadomestilo za brezposelnost, če ima dobiček tako nizek, da skupaj s prispevki znaša mesečno približno 250 €, še boljše je, če ima izgubo. Mislim, da gledajo samo zadnjo davčno napoved. Davčno napoved pridobijo od davčne, zato je treba čimprej oddat, da čimprej začnejo nakazovati.
Kot iskalec zaposlitve se pa lahko prijavi v vsakem primeru.

brezimena
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Nov 2015, 16:07

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a brezimena » 25 Nov 2015, 16:28

Pozdravljeni,

zanima me, kakšna je najbolj "elegantna" rešitev za mojo situacijo...namreč trenutno sem s.p. in ponudila se mi je možnost za zaposlitev, ki jo bom sklenil prej kot v prihodnjih 15ih dneh. Posledično ni drugega izhoda, kot da imam vzporedno nekaj dni odprt s.p. in sem obenem na novo tudi redno zaposlen.

Ali je to zakonito in ali je to sploh možno? Če je, ali bom za obdobje do zaprtja plačal prispevke še iz naslova s.p. in je problem rešen?

Imam še vprašanje glede plačila terjatev. Ali lahko zaprem s.p., še predno bom dobil poplačane vse terjatve? Obveznosti imam že poravnane.

Že v naprej hvala za odgovore.

dziger
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 377
Pridružen: 08 Nov 2007, 11:08

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a dziger » 26 Nov 2015, 08:36

Lahko fakturirate (kupcem/naročnikom) kar še imate in zaprete s.p., da vam ne "tečejo" prispevki za s.p.
Tudi, če vam še niso poplačali vseh terjatev, jih lahko dobite nakazane tudi po zaprtju...opcija je, da še malce pustite poslovni račun odprt ali pa te terjatve prejmete na osebni račun. Tu ni nobene dileme, le da ste prijavili vse prihodke v davčnem obračunu¨!

Lahko pa imate, vzporedno z zaposlitvijo, popoldanski s.p., le uredite odjavo predno vas prijavi delodajalec in prijavite popoldanski s.p. na obracu M-12. Tu vam predlagam, da ste v prihodnjem obdobju normiranec (če obdržite pop. s.p.), ker se vam ne bo združevalo z dohodkom iz zaposlitve... zna biti ugodneje, odvisno od dohodka/oaljšav ipd...

lp

brezimena
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 25 Nov 2015, 16:07

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a brezimena » 27 Nov 2015, 12:33

Super, hvala za odgovor. imam pa še eno vprašanje.

Ali sem v kakršnem koli prekršku, če se zaposlim, še predno zaprem s.p. oz ga preoblikujem v popoldanski s.p.? (gre za cca 14 dni)

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: Iz s.p. v zaposlitev

Odgovor Napisal/-a slovan » 28 Nov 2015, 09:26

brezimena napisal/-a:Ali sem v kakršnem koli prekršku, če se zaposlim, še predno zaprem s.p. oz ga preoblikujem v popoldanski s.p.? (gre za cca 14 dni)
S.p. - opravljanje dejavnosti je lahko kot glavni poklic (plačujete polne prispevke in je torej obvezno zavarovanje iz tega naslova-opravljanje dejavnosti) ali kot postranski poklic (plačujete pavšalne prispevke in ste obvezno zavarovani na drugi podlag-v vašem primeru iz delovnega razmerja). Zato se ob sklenitvi delovnega razmerja odjavite iz obveznega zavarovanja iz opravljanja dejavnosti in tako preide vaš s.p.- samodejno v "popoldanski" (če ga ne boste zaprli).

lp

Odgovori