Normirani s.p. in TRR

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
bart77
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 12 Avg 2011, 07:19

Normirani s.p. in TRR

Odgovor Napisal/-a bart77 » 06 Maj 2016, 20:50

Včeraj sem registriral s.p. in pravkar sem ugotovil, da me na eVem niso nič vprašali, kateri TRR želim uporabljati. Sicer že imam dva, zato bo drugi ustrezen. Morda kdo ve, komu moram zdaj sporočiti številko TRR. Trenutno na Ajpesu pod TRR ni nič navedeno.

In še to, če odprem (T) poslovni račun, ki je objavljen, kaj pomeni, da postanejo podatki TRR javno dostopni? Da lahko vsakdo vidi številko, banko, stanje, limit, prilive, odlive,... ali to velja samo za vladne organe zaradi njihovih potreb?

Hvala in lp.

lelika
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 467
Pridružen: 19 Okt 2009, 15:25

Re: Normirani s.p. in TRR

Odgovor Napisal/-a lelika » 08 Maj 2016, 08:33

Če odprete račun in imate oznako T nihče ne vidi podatkov, ki jih naštevale. Le št. TRR je javno objavljena, zdaj se pa ne vidi in izgleda kot da ga nimate...

lp

bart77
Nov član
Nov član
Prispevkov: 26
Pridružen: 12 Avg 2011, 07:19

Re: Normirani s.p. in TRR

Odgovor Napisal/-a bart77 » 08 Maj 2016, 14:21

Aha, in recimo, da nimam potrebe, da bi bil moj TRR viden - je to v nasprotju s čim? FURS kolikor vem tako ima vpogled v vse TRR, za normirance pa ni nujno, da imajo ločen račun, ker je tako vse premoženje njihovo. Potem bi bilo tudi brez TRR na Ajpesu vse ok?

gazprom2
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 96
Pridružen: 01 Avg 2006, 21:15

Re: Normirani s.p. in TRR

Odgovor Napisal/-a gazprom2 » 08 Maj 2016, 22:25

Smete uporabljati osebni račun za poslovne namene.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Normirani s.p. in TRR

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 09 Maj 2016, 09:59

Lahko uporabljate le en račun, lahko tudi osebni. Pri normiranih je "problemov" še manj.

V bistvu o tem smiselno razmišljate, če se vam splača ali ne, če imate ugotavljanje prihodkov na podlaggi dejanskih stroškov, oziroma, če vodite računovodstvo. Voditi morate tudi pretoke med gospodinjstvom in dejavnostjo, tako pri dvostavnem in tudi enostavnem knjigovodstvu. Če to vodi računovodski servis, se tudi ta strošek vodenja pretokov zaračuna.

Drugo je praktični vidik ločenega TRR, zaradi preglednosti vašega poslovanja.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori