Kdo odda obrazec VDČ?

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Kdo odda obrazec VDČ?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 06 Apr 2018, 06:51

Pozdravljeni,

do leta 2017 je moral delodajalec oddati obrazec VDČ na FURS, če je pri obračunu plač upošteval olajšavo za vzdrževane družinske člane - VDČ, če jih pa ni, je za oddajo obrazca poskrbel delavec sam - oddati je moral obrazec VDČ do 5.2.2018.

Zanima me, če je še tako, ali je res, da je moral delavec SAM oddati obrazec, čeprav je imel otroka v olajšavi pri plači čez leto?

Prosim za odgovor - NUJNO!

Hvala in lep dan vsem skupaj :)

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: Kdo odda obrazec VDČ?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 06 Apr 2018, 09:14

Nihče?

snupi
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 173
Pridružen: 19 Jan 2010, 12:57

Re: Kdo odda obrazec VDČ?

Odgovor Napisal/-a snupi » 06 Apr 2018, 09:24

Če ste vi oddali VDČ potem delavec ne rabi sam oddati.

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: Kdo odda obrazec VDČ?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 06 Apr 2018, 09:42

Vem, da je bilo do letos tako, da je moral delodajalec oddati VDČ, če je upošteval olajšavo za vzdrževane družinske člane,
a zdaj od letos pa ni več tako? - ne sprašujem zase, pač pa za nekega delavca, ki je bil celo leto 2017 na minimalcu -
računovodkinja mu je obračunavala plačo - upoštevala maximalno olajšavo 534,00 eur, ter oba otroka , kolikor je pač lahko, da je osnovo za obračun akontacije dohodnine od plače spravila na 0. Zdaj pa je dobil informativni izračun dohodnine in je prejel nalog za doplačilo dohodnine v višini 583,00 eur!!! Seveda mu ni bilo nič jasno. Ko pa je o tem povprašal računovodkinjo mu je razložila, da bi moral sam poslati na FURS VDČ obrazec - zanima me, če je to res, če je prišlo do take spremembe - ali česa ne vem?

tonija
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 316
Pridružen: 19 Okt 2008, 16:12

Re: Kdo odda obrazec VDČ?

Odgovor Napisal/-a tonija » 06 Apr 2018, 09:51

VDČ odda delodajalec; z njim poroča kako je med letom upošteval otroke. Delavec odda Obrazec za uveljavljanje olajšav za družinske člane samo, če želi spremeniti to kar mu je med letom upošteval delodajalec. Oškodovanec naj vloži Ugovor zoper odločbo.
LP, TONIJA

KANARČEK
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1010
Pridružen: 08 Sep 2010, 13:32

Re: Kdo odda obrazec VDČ?

Odgovor Napisal/-a KANARČEK » 06 Apr 2018, 10:25

Hvala Tonija, snupi. To smo že storili - samo hotela sem preverit, če je še tako, da mora delodajalec oddati VDČ, ker je upošteval olajšavo za druž.člane. Ko je delavec pri delodajalcu protestiral zaradi VDČ, mu je bilo rečeno, da mora sam
oddati VDČ, zato sem hotela to preveriti, saj kot jaz vem, mora to storiti delodajalec.

Odgovori