Kratkotrajna pomoč pri delu in upravičenost le te

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
nenanejci
Novinec
Novinec

Kratkotrajna pomoč pri delu in upravičenost le te

Odgovor Napisal/-a nenanejci » 03 Dec 2023, 22:15

Pozdravljeni.
Sem nosilka popoldanskega s.p, kjer imam zaposlenega sina za polni delovni čas. Sin večinoma dela v podjetju, kjer imam sklenjeno pogodbo za vzdrževanje. Do sedaj je delal običajno mesečno več ur kot pride po delovnem urniku za posamezni mesec. Nadur po dogovoru ni imel izplačanih. Zanima me, če pravilno razmišljam. Z novo uvedbo o evidentiranju delovnega časa moram, da ne bom v prekršku sinu, če oddela naprimer 60 ur več,(60 ur sem napisala namenoma, toliko bi se jih lahko nabralo, če bi uradno delal nadure in potem še pomoč sorodnika) kot je mesečna kvota ur obračunati redno plačo za polne ure, 20 nadur, za 40 ur pa lahko evidentiram kot pomoč družinskega člana, seveda brez plačila. Ali pravilno razmišljam? Ali ga moram tudi v tem primeru kot sorodnikovo pomoč prijaviti za pomoč sorodnika, kljub temu da je zaposlen preko mojega s.p.? In če ga moram prijaviti, kje to storim?

Evidentiranje delovnega časa: Delovni čas se mora evidentirati v našem podjetju? Ali se mora evidentirati tam, kjer večinoma dela (kjer se njegov prihod in odhod tudi sicer zaradi kontrole opravljenih ur in izstavljene fakture beleži)?

Pa še to, ali je odvisno ali dela z našim orodjem na njihovih napravah, ali to za evidentiranje nima nobenega pomena?
Nekje sem slišala, da je odvisno, če dela s svojim orodjem, ali z orodjem pri naročniku vzdrževanja. To drži?

Prosim vas za odgovor in se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Odgovori