Poročilo o notranji presoji


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Prevajalska ag. ALKEMIST
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Sep 2007, 10:49
Kraj: Šentvid pri Stični
Kontakt:

Poročilo o notranji presoji

Odgovor Napisal/-a Prevajalska ag. ALKEMIST » 06 Sep 2007, 11:33

Pozdravljeni,

Zanima me, ali bi mi morda kdo pomagal s spodnjim terminom in povedal, ali je interne narave, ali dejansko izraz obstaja v računovodski terminologiji.

Glede na dejstvo, da smo zaradi neobvladovanja rokov že pred letom dni dobili pinikija, ga mi ob tej priliki ponavljamo.

Menimo, da bi lahko za to dobili tudi pinkija na zunanji presoji, ker v enem letu ni bilo velikega napredka na tem področju (v predpisu piše: »vsak obisk pri kupcu je potrebno dokumentirati v obliki.


Že vnaprej hvala za pomoč in lep pozdrav,

Alkemist
Prevajalska agencija Alkemist - prevajanje v 80 jezikov, sodno overjeni prevodi, tolmačenje (s tehnično opremo), lektoriranje besedil z naravnimi govorci, poučevanje tujih jezikov, grafično oblikovanje

helena
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 856
Pridružen: 13 Dec 2002, 08:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a helena » 06 Sep 2007, 11:45

Lahko rečem samo to, da po tridesetih letih dela v računovodstvu še nisem slišala za ta izraz, lahko da gre za kako interno izpeljanko kakšne kratice ali kaj .... :roll:

Prevajalska ag. ALKEMIST
Novinec
Novinec
Prispevkov: 2
Pridružen: 06 Sep 2007, 10:49
Kraj: Šentvid pri Stični
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Prevajalska ag. ALKEMIST » 06 Sep 2007, 11:53

Pozdravljeni,

Hvala lepa za odgovor. Hoteli smo se prepričati, če je to res neke vrsta interna ocena, in mislim, da bo vaše mnenje držalo kot pribito.

Hvala še enkrat in lep dan želim,

Alkemist
Prevajalska agencija Alkemist - prevajanje v 80 jezikov, sodno overjeni prevodi, tolmačenje (s tehnično opremo), lektoriranje besedil z naravnimi govorci, poučevanje tujih jezikov, grafično oblikovanje

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 06 Sep 2007, 15:19

Če se skušam pohecat, me taki izrazi (pinki) spominjajo na ocene, ki so jih naši otroci dobivali (in jih sedanji morda še) za umivanje zob : frediji !!! Prepričan sem, da so (bili) frediji podprti s trdnejšimi dokazi , kot zdajšnji bla- bla v raznih in(eks)ternih kontrolah.

rina
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 246
Pridružen: 13 Nov 2003, 14:17
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a rina » 07 Sep 2007, 13:19

"Pinkije" delijo pri presoji za ISO standarde. Tako se imenuje zaradi barve obrazca. Če je poročilo pozitivno, torej če podjetje ki je cerificirano, dela po ISO standardih, je obrazec - poročilo bele barve.
Če podjetje ne zadostuje standardom je obrazec roze barve BVQ- pravijo "pinki".
V destih letih odkar imamo ISO certifikat, še nismo dobili enega "pinkija"
lp

Odgovori