Računi OMV ISTRABENZ-a in PETROL-a


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
adut
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1968
Pridružen: 28 Jan 2003, 14:37

Računi OMV ISTRABENZ-a in PETROL-a

Odgovor Napisal/-a adut » 06 Jun 2003, 14:32

Kakšni se vam zdijo njihovi računi, ki so tiskani na termo papirju, z vidika hranjenja dokumentov?
Ravnokar gledam račun z datumom 30.04.2003, ki se ga že ne da razbrati, ker je zbledel. Še dobro, da sem ga kopirala, ker se drugače sploh ne bi vedelo, kaj je bilo nabavljeno.:twisted:
Meni se zdi, da ni pošteno, da se račune izdaja na takem papirju, na katerem že v enem mesecu tisk popolnoma zbledi - država bi morala predpisati, da se za take dokumente, ki morajo biti hranjeni dalj časa, uporablja bolj trajen papir in tisk.
Kaj se vam zdi?
Mirjana

aplus
Novinec
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 20 Maj 2003, 09:16

Odgovor Napisal/-a aplus » 06 Jun 2003, 14:50

Mislim, da so računi (15 dnevni) od OMV-ja zelo dobro tiskani, če gledam arhiv let nazaj so eni najbolj vidnih tiskov podjetij. Ne vem pa kakšni so računi Petrila, ker pri njih nič ne nabavljamo!

vlasta
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 28 Maj 2003, 08:58
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a vlasta » 11 Jun 2003, 09:25

Tudi jaz se strinjam, da bi morali vsi poskrbeti za tisk in papir, ki z leti ne zbledi. Verjetno je res na strani države, da to uredi. Morda bi morali opozoriti pristojne (žal ne vem koga - morda zvezo potrošnikov). Jaz imam podoben primer pri shranjevanju računov od Pošte Slovenije in "privat" nekatere Lekarne. Žal nič ne dosežeš, če opozoriš na dejstvo, da račun izgine.

Vlasta

Odgovori