Darilni boni


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Abcdefghijklmn
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Avg 2010, 12:54

Darilni boni

Odgovor Napisal/-a Abcdefghijklmn » 27 Avg 2010, 14:51

Še vedno mi ni povsem jasno.

V prodajalni uporabljam program *** in sedaj, če jaz prodam stranki bon me zanima ali bo to vidno na dnevnem iztržku in ali bo na ta bon obračunan ddv? Kolikor je meni jasno se ddv knjiži potem ko stranka bon vnovči? Strah me je, da bi se na dnevnem iztržku podvajal bon, torej prvič ko bon prodam in drugič ko je bon vnovčen, npr. da ne bo bon vreden 20€ na koncu vreden 40€? Sem čisto na novo v tem poslu, zato prosim za lajično in obširno obrazložitev?

Hvala

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Darilni boni

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 27 Avg 2010, 15:15

Oh ta program :oops: - ne uporabljajte imen!

Kar se tiče izpisov, je, kolikor je meni znano, odvisno od nastavitev. Pokličite tehnično pomoč (zagotovo obstaja) in naj vam povedo, kako se ravna. Ne zato da se kaj prikrije, pač pa pravilno ravna.

Bon se knjiži na obveznost za bone ... poglejte na naš portal, zagotovo kaj obstja. Drugače se pa čez čas oglasim (nmam ravno časa :smodrica: ).
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Abcdefghijklmn
Nov član
Nov član
Prispevkov: 10
Pridružen: 24 Avg 2010, 12:54

Re: Darilni boni

Odgovor Napisal/-a Abcdefghijklmn » 27 Avg 2010, 15:48

Hvala

Samo knjiženje mi je jasno, zanima me kako je z podajanje dnevnih iztržov in kdaj se obračuna ddv

bom poiskal pomoč še na tehnični pomoči

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Darilni boni

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 27 Avg 2010, 18:05

V programu "nesmemoganavajat" je verjetno opcija, da vam DDV obračuna na osnovi izdanih računov. Poglejte v knjigo z navodili, ker je to odvisno tudi od sistema delovanja in nastavitev vašega programa "nesmemogaimenovat".

Drugače je najbolje, da iztržke knjižite dnevno.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Re: Darilni boni

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 30 Avg 2010, 08:05

Pri prodaji bonov se DDV ne knjiži, ker še ni bilo opravljenega nobenega prometa. DDV se obračuna, ko se bon zamenja za blago.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

Odgovori