DDV


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
ananas
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 29 Maj 2007, 07:51

DDV

Odgovor Napisal/-a ananas » 14 Sep 2010, 15:17

Pozdravljeni !

Zanima me ali razmišljam prav :
prejeli smo avans in izdali avansni račun po obrnjeni davčni stopnji 76.a člen DDV-1,
nato smo še izdali račun prav tako po 76.a členu , vendar je bila manjša vrednost zato smo del avansa vrnili kupcu,
vprašanje, ki se pojavi je ali se naredi za vrnjen del denarja storno avansni račun, po moje ne , ker DDV itak ni bil zaračunan ,
sodelavka pa trdi da, se mora naredit in kaj je zdaj prav ?

Hvala in lep pozdrav

KAMILICA
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 151
Pridružen: 26 Avg 2009, 10:01

Re: DDV

Odgovor Napisal/-a KAMILICA » 15 Sep 2010, 12:47

Pozdravljena,
tudi moje mnenje je, da se mora narediti storno avans.


lp

ananas
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 29 Maj 2007, 07:51

Re: DDV

Odgovor Napisal/-a ananas » 15 Sep 2010, 13:02

Zakaj prosim obrazložite ?

Lp

KAMILICA
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 151
Pridružen: 26 Avg 2009, 10:01

Re: DDV

Odgovor Napisal/-a KAMILICA » 15 Sep 2010, 13:22

Avansni račun je bil izstavljen v višjem znesku, kot je bil na koncu izstavljen račun. V davčne knjige ste verjetno zavedli znesek avansnega računa, prav tako vaš dobavitelj, ki je pri sebi opravil samoobdavčitev. Torej v višji višini,kot je dejansko opravljena storitev.

lp

ananas
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 79
Pridružen: 29 Maj 2007, 07:51

Re: DDV

Odgovor Napisal/-a ananas » 16 Sep 2010, 08:31

Ja to je res ali ddv pri nas ne igra nobene vloge , ker je hrati vstopni in izstopni torej je na koncu efekt nič !
Če bi jaz zdaj naredila storno avansni račun bi " opeharila davčno " ker, bi si zmanjšala izstopni DDV , ki ga v bistvu nisem plačala prej a ne ?

Lp

dziger
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 377
Pridružen: 08 Nov 2007, 11:08

Re: DDV

Odgovor Napisal/-a dziger » 16 Sep 2010, 12:28

Ne štekam ...

Vi izdate avasni po 76.členu , nato račun po 76.členu .... sledi da morate izdati storno avans tudi po 76.členu, zaradi nastale razlike med avasnim in računom - pri računu/avansu vi le poročate o dobavah in v DDV-O obrazec vpisujete v polje 11a -> kje si vi tu zmanjšujete izstopni DDV če ga tudi obračunavate ne, ampak ga le prevaljujete na dobavitelja ? kako opeharite državo ?

Storno avans ste dolžni izdati, ker mora dobavitelj popraviti izstopni in vstopni ddv po 76 členu, ter osnovo....vi kot izdajatelj računa pa popraviti v polju 11a v minus ter popraviti poročilo o dobavah po 76-členu.

ali je tu zdaja še nekaj kar nam ni jasno ? mogoče ste račun izdali delno po 76 členu, delno pa obdavčljivo ?

Lp

Odgovori