cassasconto in neizdan dobropis


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
ekdis
Nov član
Nov član
Prispevkov: 16
Pridružen: 31 Maj 2005, 15:17

cassasconto in neizdan dobropis

Odgovor Napisal/-a ekdis » 24 Sep 2010, 12:55

Dobavitelj nam je izstavil račun, na katerem piše, da če plačamo pred datumom valute, smo upravičeni do 10% popusta. Plačali smo predčasno, vendar nam dobavitelj NE izstavi dobropisa (ker on tega pač ne dela). Ker dobavitelj NI davčni zavezanec, mi ni čisto jasno, ali mu mi lahko izstavimo bremepis in kako je v tem primeru z ddv-jem: mi smo davčni zavezanci, torej moramo obračunavati ddv, vendar :? ... ali lahko kar z interno temeljnico zmanjšam stroške, priloga pa je njegov račun?

franca
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 670
Pridružen: 07 Dec 2009, 17:18
Kraj: Mengeš

Re: cassasconto in neizdan dobropis

Odgovor Napisal/-a franca » 24 Sep 2010, 18:42

Poknjižite casasconto z interno temeljnico, ki ji priložite kopijo računa, na katerem je klavzula o casascontu. Ker ni DDV zavezanec, to zadošča.

orhideja78
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:24

Re: cassasconto in neizdan dobropis

Odgovor Napisal/-a orhideja78 » 29 Sep 2010, 15:59

Pozdravljena,
v zvezi s cassasconti in neizdanimi dobropisi imam vprašanje: Dobavitelj iz EU z veljavno VAT nam je priznal cassasconto, le-tega smo koristili. Nastane pa problem, ker za ta znesek ne izda dobropisa. Kako naj pravilno razknjižim to razliko, predvsem me zanima DDV - samoobdavčitev?, katero davčno obdobje?

Hvala za pomoč in pozdrav
Orhideja

franca
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 670
Pridružen: 07 Dec 2009, 17:18
Kraj: Mengeš

Re: cassasconto in neizdan dobropis

Odgovor Napisal/-a franca » 29 Sep 2010, 19:26

V vašem primeru bi jaz izdala bremepis, ki se navezuje na dobaviteljev račun. Pri sebi ga knjižite enako, kot bi bil njegov dobropis. Knjiženje bremepisa in datum za DDV je datum plačila, saj vam popust pripada s tem dnem.

orhideja78
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 202
Pridružen: 05 Mar 2010, 11:24

Re: cassasconto in neizdan dobropis

Odgovor Napisal/-a orhideja78 » 30 Sep 2010, 08:25

Hvala

Lep dan še naprej
Orhideja

Odgovori