Paragonski blokci za račune


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
3Carp3Di3m3
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 Apr 2013, 11:02

Paragonski blokci za račune

Odgovor Napisal/-a 3Carp3Di3m3 » 17 Apr 2013, 10:33

Lep pozdrav

Nedavno smo slišali zgodbo glede "paragonskih" blokcev/računov, ki naj bi jo podal inšpektor pri svojem obisku znanke.

Ko izstavljamo račun, naj bi račun bil napisan v treh izvodih (torej dve kopiji). Mi smo do sedaj delali dva izvoda (torej eno kopijo, ki jo dobi stranka).

Ob tem bi moral originalni ostajati v blokcu. V tem ne vidim smisla, ker mi prav toliko računov napišemo "klasično" (natisnemo in pošljemo po pošti). Številke računov so seveda v zaporedju.

Ni mi torej jasno zakaj jih nebi smel trgati, če pa taka ali tako ne morejo biti v zaporedju. Čemu torej služita dve kopiji?

Gre pa za storitveni s.p., nismo zavezanci za DDV, enostavno knjigovodstvo si vodimo sami.

Danijel

Optimistka
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 429
Pridružen: 01 Sep 2004, 09:08

Re: Paragonski blokci za račune

Odgovor Napisal/-a Optimistka » 02 Jul 2013, 06:59

Pozdravljeni,

paragonski blokci, ki jih imam tudi sama, imajo samo po eno kopijo - torej original dam stranki, kopijo pa shranim jaz.

Ker so oštevilčeni, sama ne vidim težave in ker obstaja za vsak "račun" samo po ena kopija, tudi ne vem, kje naj bi dobila "drugo kopijo".

Tudi sama še vedno uporabljam tudi klasične računalniško izpisane račune in tudi pri meni ne bi moglo biti v zaporedju.

Pomembno je, kako so potem ti računi poknjiženi v programu - v mojem programu paragonskih računov tako in tako ne morem poknjižiti po številki, ki jo imajo natisnjeno (npr.157841), ampak dobijo zaporedno številko, kot je v računovodskem programu.


lp

Odgovori