76. a člen ZDDV - zaloga ali storitev? gradbinci


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
miska
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 85
Pridružen: 07 Mar 2005, 15:18

76. a člen ZDDV - zaloga ali storitev? gradbinci

Odgovor Napisal/-a miska » 30 Avg 2013, 15:06

Pozdravljeni,
od dobavitelja - železokrivca dobim račun za armaturo (železne palice - ki pa jih on obdela) račun s samoobdavčitvijo po 76.a členu. Do sedaj sem knjižila kot zalogo, sedaj pa v novem programu ne morem knjižiti kot zalogo, ker ne podpira samoobdavčitve na zalogah.
Torej ob tem se mi je porajalo vprašanje :smodrica: : Ali je to sploh zaloga (verjetno je, ker mi prejmemo fizično armaturo)
ali pa mogoče je res storitev (ker je on obdelal železo v procesu gradnje)
Sicer pa tudi mi ko izstavljamo situacije je tam zajet tako material kot storitve. Tako, da vprašanje je kako knjižiti, zaloga ali strošek?
Kaj menite vi?
Že v naprej hvala za odgovore!
Nazadnje spremenil miska, dne 31 Avg 2013, 08:48, skupaj popravljeno 1 krat.

miska
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 85
Pridružen: 07 Mar 2005, 15:18

Re: 76. a člen ZDDV - zaloga ali strošek? gradbinci

Odgovor Napisal/-a miska » 31 Avg 2013, 08:48

Malo slabo sem postavila vprašanje, se pravi ali je zaloga ali storitev?

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: 76. a člen ZDDV - zaloga ali storitev? gradbinci

Odgovor Napisal/-a slovan » 31 Avg 2013, 12:31

Najprej se morate vprašati in si odgovoriti za kakšen namen vam je dobavil armaturo:
- ali je to dejansko za vas samo zaloga, ki jo boste uporabili na različnih gradbiščih (tukaj se takoj postavi vprašanje pravilne uporabe 76.a člena pri dobavitelju);
- ali je vaš podizvajalec ali izvajalec in vam je samo delno fakturiral opravljeno gradbeno storitev na konkretnem gradbišču (potem je to za vas storitev in je dobavitelj pravilno uporabil 76.a člen).

lp

miska
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 85
Pridružen: 07 Mar 2005, 15:18

Re: 76. a člen ZDDV - zaloga ali storitev? gradbinci

Odgovor Napisal/-a miska » 03 Sep 2013, 08:13

za nas je zaloga, vendar oni pravilno obračunavajo 76.a člen, ker je tudi tako pojasnilo dursa.

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Re: 76. a člen ZDDV - zaloga ali storitev? gradbinci

Odgovor Napisal/-a slovan » 03 Sep 2013, 08:53

Če upoštevava stališče DURS-a, da je izdelava armatur za gradbeništvo gradbena storitev in vam dobavitelj pravilno upošteva 76.a člen ZDDV, vam preostane edino, da se dogovorite s svojimi računalničarji za popravek programa.
V trenutku nabave armatur (železnih palic)je za vas zaloga, ko pa boste ta material porabili in ga vgradili v konkretno stavbo, pa bo za vas strošek materiala.


lp

Odgovori