rezervni sklad


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
priponka
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 61
Pridružen: 30 Maj 2014, 08:57

rezervni sklad

Odgovor Napisal/-a priponka » 16 Jun 2014, 14:54

pri pregledu knjiženj sem ugotovila, da podjetje nima knjiženega pravilno računov prejetih od upravitelja za rezervni sklad.
rada bi vskaldila stanje zato sem pridobila stanje rezervenga sklada za podjetje od upravitelja. Račune prejete v tem letu sem knižila pravilno na konto 0070 vendar bi rada vskladila stanje tudi za nazaj. Ker lanskega leta ne morem več poravljati me zanima kam naj poknjižim razliko od predhodnih let ? Ugotovila sem, da so pred mano knjižili račune rezervega sklada na konto 4190 kot stroške. Ali naj to razliko v letošnjem letu knjižim med izredne davčno nepriznane odhodke??
Ima kdo tak primer?

sun
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 216
Pridružen: 24 Avg 2007, 12:18

Re: rezervni sklad

Odgovor Napisal/-a sun » 25 Jun 2014, 20:52

Pazite, če prav razumem so v preteklih letih namesto na konto 0070 knjižili v razred 4- torej so bili stroški v preteklih letih preveliki, ne morete razliko še enkrat dati med odhodke.

Poglejte kakšen je ta znesek, ali je ta znesek majhen ali gre za bistveno "napako".

priponka
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 61
Pridružen: 30 Maj 2014, 08:57

Re: rezervni sklad

Odgovor Napisal/-a priponka » 26 Jun 2014, 19:40

res je namesto na konto 0070 so knjižili v razred 4. ne vem pa kako bi to letos popravila, da imam stanje rezervnega sklada usklajeno.

sm
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 254
Pridružen: 04 Mar 2005, 10:33

Re: rezervni sklad

Odgovor Napisal/-a sm » 27 Jun 2014, 13:22

Ugibam - jaz bi to knjižila v letošnjem letu v prihodke na konto 769 in tako plačala državi davek. Ali imate kakšno drugo rešitev.

Mene pa zanima, ali stanje na kontu 007 - ob prodaji te nepremičnine - pomeni povečanje knjižnega stanja osnovnega sredstva in kroji razliko med prodajno in knjižno vrednostjo (720 ali 769)

tiptip
Začetnik
Začetnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 25 Okt 2007, 14:17

Re: rezervni sklad

Odgovor Napisal/-a tiptip » 19 Mar 2015, 08:13

Dober dan!

Mene pa zanima ali knjižite znesek rezervnega sklada tudi v knjigo osnovnih sredstev, ker gre ta znesek na razred 0. Ali odprete novo osnovno sredstvo Rezervni sklad ali Odloženi stroški, ali kako drugače uskladite glavno knjigo in knjigo osnovnih sredstev?

Lep pozdrav!

Odgovori