Bruto zavarovalna osnova pomoč


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
samot
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 01 Feb 2017, 12:15

Bruto zavarovalna osnova pomoč

Odgovor Napisal/-a samot » 01 Feb 2017, 12:29

Pozdravljeni,
sem že našel podobno vprašanje na tem forumu, ampak bi potreboval še malo bolj obširno pomoč.

Imam s.p. in pri banki urejam kredit, mislil sem, da sem oddal vse dokumente, ki so jih zahtevali, ampak v resnici nikakor ne morem priti do konca - vedno mi še nekaj manjka. Manjka mi Bruto zavarovalna osnova (BZO).

Moja zgodba: ko sem prišel na DURSU do okenca in povedal kaj vse potrebujem, pa so me napotili do stojala s papirji, nekako sem izbrskal tisto, kar se mi je zdelo, da potrebujem in izpolnil. Ko sem prosil delavko na okencu, če lahko prosim (res sem bil prijazen, saj sem imel do takrat normalen dan) preveri ali imam vso papirologijo, ki jo potrebujem, je odvrnila, da se ji ne da pogledati in da bom že videl, ko bom dobil domov, če mi kaj manjka in če mi kaj manjka zgleda, da sem nekaj pozabil izpolniti (in še to sem čakal 15 dni - kar mi je tudi povedala, da prej ne bo šlo (ne vem točno zakaj tako dolgo?!)).
In ravno to se je zgodilo, zgleda, da obrazca za BZO nisem izpolnil...

A ve kdo kaj piše na tem obrazcu (jaz papirja s tem naslovom nisem videl (je pa bil en predalček prazen in morda je ravno teh zmanjkalo...))?
Je morda možno ta izpisek dobiti na kakšen drugačen način, da zopet ne čakam 15 dni?

Resnično sem že obupan in ne vem kaj naj še naredim - pomoči na DURS-u pa enostavno ne dobim (izgleda, da je nekaj na meni, kar jih odvrača od tega, da bi mi pomagali, ali da bi razumeli, da imam težave z razumevanjem "papirologije", čeprav se trudim...).

Hvala za pomoč.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bruto zavarovalna osnova pomoč

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Feb 2017, 11:44

Ne kaj mi ne "štima"..., uslužbenci(ke) na bančnih okencih bi vam morale(i) pomagat, saj so to njihovi obrazci in naj bi vedeli, kakšne podatke potrebujejo. Sami ne morete vedeti, kakšen je pravi obrazec....

Bruto zavarovalna osnova je osnova, od katere se obračunavajo vaši prispevki...., po moje. Ker plačujete prispevke in jih tudivi (ali pooblaščenec) pošiljajo na GUTS...
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

silva11
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 312
Pridružen: 25 Apr 2005, 12:19

Re: Bruto zavarovalna osnova pomoč

Odgovor Napisal/-a silva11 » 12 Feb 2017, 15:17

Preko edavkov dajte prošnjo za izdajo potrdila o bruto zavarovalni osnovi. Še vedno smo dobili v treh dneh.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11756
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Re: Bruto zavarovalna osnova pomoč

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 14 Feb 2017, 14:00

Mogoče, ker se vse oddaja prek eDavkov, dobite potrdilo tudi prej ravno tako prek eDavkov.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori