Knjiženje avansa, ddv


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
masa1234
Novinec
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 10 Apr 2017, 20:34

Knjiženje avansa, ddv

Odgovor Napisal/-a masa1234 » 11 Apr 2017, 20:16

Pozdravljeni,

zanima me knjiženje danega avansa.
Po plačilu smo prejeli račun za predplačilo in sem malo brskala kako se knjiži, ker takega primera še nisem imela.
Plačilo je knjiženo na 133/110.
V knjigi računov imam poleg prejetih in izdanih računov še izdane in prejete avanse. Torej sem ta avans vpisala pod izdane avanse. Ali mora v ddv obrazec iti samo ddv ali tudi osnova? Ker sem videla, da se poveča vstopni ddv in nabava blaga in storitev po vnešenem avansu. Torej je prikazano oboje?
Potem pa moram še ročno poknjižiti ta avans, in zasledila sem, da se poknjiži samo ddv. 160/295.
Tako sem naredila in me zanima, če je tako pravilno?

Prosim za odgovor :)

gabib
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 16 Maj 2017, 10:28

Re: Knjiženje avansa, ddv

Odgovor Napisal/-a gabib » 07 Jun 2017, 14:55

V DDV obrazcu morate imeti vedno prikazano osnovi in DDV !

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11746
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke
Kontakt:

Re: Knjiženje avansa, ddv

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 07 Jun 2017, 15:33

Problem evidentiranja avansov z vsebovanim DDV-jem je pravilno izkazovanje višine obveznosti, zato si pomagamo s časovnimi razmejitvami. Knjižili ste na TRR, ter na terjatve enak znesek, knjižite tudi DDV, nasprotna postavka so pasivne časovne razmejitve (295). Časovne razmejitve zaprete s prejetjem računa.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

minab
Novinec
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 22 Sep 2016, 07:07

Re: Knjiženje avansa, ddv

Odgovor Napisal/-a minab » 19 Sep 2017, 07:25

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. 30.8. smo plačali avans za udeležbo na sejmu. 5.9. smo dobili račun za prejeto predplačilo, ki je bilo datirano na 1.9. Na računu je zaveden datum prejema predplačila 30.8. Sedaj pa me zanima, ali je račun knjiži v 8/2017 ali 9/2017. Kajti glede na plačano predplačilo bi moralo iti v 8/2017, vendar nimam listine, da bi ga poknjižila v 8/2017, edino če ga poknjižim s temeljnico in potem pripnem račun zraven? Bi bilo to vredu? Ali je odvisno tudi to, kdaj bodo oni knjižili AV račun? Gledano pa na datum prejema listine, pa bi moralo iti v 9/2017?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav!

Odgovori