Knjiženje prispevkov


Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Kattx
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Feb 2022, 22:13

Knjiženje prispevkov

Odgovor Napisal/-a Kattx » 17 Feb 2022, 22:18

Pozdravljeni :)

Sem čisto nova v tem, brez kakšnih pametnih delovnih izkušenj na tem področju, zato se na vas obračam za pomoč. Knjižim za s.p. - storitvena dejavnost. Glede na to, da je imela stranka do nedavnega drugo računovodkinjo, predpostavljam, da moram otvoriti začetna stanja na podlagi njenih končnih stanj, drži? Zanima me tudi kako se knjiži prispevke.

Hvala za pomoč.

mansu1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1570
Pridružen: 24 Dec 2007, 11:26
Kraj: Ptuj

Re: Knjiženje prispevkov

Odgovor Napisal/-a mansu1 » 18 Feb 2022, 12:04

Moram pripomnit, da ste zelo pogumna, da sprejmete odgovornost vodenja računovodstva za nekoga, pa nimate niti osnovnega znanja. Ja, vsi smo se učili, pa spraševali na forumu, za ene lahka vprašanja, za nas, ki smo se učili pa izjemno težka. In tako se učimo. Ampak, sprejeti odgovornost, da si nekomu računovodja, pa nimaš osvojenih osnov.. Ne vem, ne bi si upala, jaz ne. Svetujem vam, da si pridobite najprej nekaj znanja in pa izkušenj, preden prevzamete takšno odgovornost. Lahko vas drago stane.

Za knjiženje pa, kontni plan v roke !

V glavnem ja, vi vnesete otvoritvena stanja, ki vam jih bo dala prejšnja računovodkinja.
Prispevki podjetnika so na eni strani strošek, na drugi strani pa obveznost do države. 484/267.
Nobena težava ni taka, da je ne bi mogli rešiti skupaj, le malo pa je
takih, ki jih lahko rešimo sami. (Lyndon B. Johnson)

Odgovori