odpoved & dopust

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
Angelina
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Feb 2004, 23:06

odpoved & dopust

Odgovor Napisal/-a Angelina » 11 Okt 2006, 08:46

Spet moja nevedna glava.
Če je delavec delal do 20.9 in pri nas prenehal delovno razmerje - kako mu pri plači obračunam še preostali dopust? Pač samo obračunam in mu dam še razliko opravljenih ur v nadure?
Problem je ker bo potem teh nadur več kot 20

hvala za pomoč

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 11 Okt 2006, 09:45

Ob prenehanju zaposlitve, oziroma ob prekinitvi pogodbe o zaposlitvi, se lahko delavec in delodajalec (nujno pisno) dogovorita tudi o odškodnini za neizrabljen dopust. obstajati morajo tehtni razlogi (na primer nujno opraviti neko delo). višina odškodnine je navadno enaka plačanemu dopustu.

Vendar je to po ZDR to možno le ob prekinitvi pogodbe. Drugače je nudenje dopusta delodajalcu obveza, delavcu koriščenje dolžnost.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

katrijn
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1131
Pridružen: 05 Avg 2004, 09:28
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a katrijn » 11 Okt 2006, 09:45

Preostali dopust se naj bi prenesel na novega delodajalca, nadure pa izplačajte.

Mirko Zbačnik
Moderator
Moderator
Prispevkov: 11757
Pridružen: 15 Jan 2003, 13:03
Kraj: Bloke, Postojna
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Mirko Zbačnik » 11 Okt 2006, 09:51

Tudi to je možnost, vendar sem imel jaz v mislih predvsem sorazmeren del dopusta, katerega pri sedanjem delodajalcu ni bilo moč koristiti. Seveda, se lahko z delodajalcem dogovorita tudi drugače.
Bločeni so počeni, v papirček zaviti in na plank pribiti. (Slovensko ljudko otroško izročilo)
Mirko Slika

Odgovori