Doregistracija d.o.o.

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
grah
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 689
Pridružen: 09 Feb 2005, 18:56
Kraj: Slovenia

Doregistracija d.o.o.

Odgovor Napisal/-a grah » 06 Nov 2006, 11:58

Kdo mi lahko pove, kakšen je postopek za doregistracijo d.o.o.?
D.o.o. ima že osnovno dejavnost, sedaj pa bi se doregistrirali za dejavnost, ki je v registru nimajo navedene.
Pri s.p. je postopek čisto enostaven, ne vem pa kako je pri d.o.o.

capa1
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 572
Pridružen: 27 Jan 2006, 10:05

Odgovor Napisal/-a capa1 » 06 Nov 2006, 12:25

Spremembo oz. dodatno registracijo nove šifre dejavnosti (če ste mislili na to) je potrebno najprej vpišati na sodišču, ko izdajo sklep pa javiti spremembo še na AJPES. Za pravi obrazec vloge dodatka nove šifre dejanosti pri d.o.o. pa pokličite na sodišče, ker se ga ne spomnim več.
Časovno pa ne traja tako dolgo. LP

tisdno
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 647
Pridružen: 11 Avg 2003, 21:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tisdno » 08 Nov 2006, 22:33

Če mi poveste, ali je ustanovitelj d.o.o. eden ali več, pa vam povem postopek, ker je odvisen od tega, ali je družba enoosebna ali več osebna.

grah
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 689
Pridružen: 09 Feb 2005, 18:56
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a grah » 09 Nov 2006, 11:01

V družbi je en sam lastnik-družbenik z nekaj zaposlenimi delavci, ki pa nimajo svojih deležev.

tisdno
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 647
Pridružen: 11 Avg 2003, 21:34
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a tisdno » 09 Nov 2006, 12:42

- Najprej je potrebno narediti sklep družbe in sicer

Ustanovitelj družbe IME FIRME d.o.o. IME IN PRIIMEK, NASLOV sprejme dne DATUM naslednje


s k l e p e :


1
Spremenijo se dejavnosti družbe, tako, da se razširi še na novo dejavnosti in sicer

51.810 Trgovina na debelo z obdelovalnimi stroji
(tukaj dodate dejavnosti, ki jih želite dodati)

2. Sprejme se čistopis akta o ustanovitvi družbe

Datum in podpis

- Nato morate prepisati akt, ki ste ga imeli do sedaj in mu seveda dodati nove dejavnosti
- S sklepom zgoraj greste k notarju, s seboj morate imeti knjigo sklepov, če jo slučajno še nimate, potem vam jo naredi na novo notar, drugače pa vam bo v to knjigo sklepov nalepil ta novi sklep in vam naredil prepis tega sklepa (cca 2.000,00 SIT - če ni potrebno nove knjige)
- potem izpolnete obrazec sprememb (samo list 0, 1 in 3, ter sami dodate še en list (A 4, kjer sami napišete PRILOGA št. 1 Vpišejo se spremembe akta) , ki ga dobite na strani sodišča www.sodisce.si , (obrazci, obrazec za vpis sprememb že vpisanih subjektov). Obrazec št. 0 izpolnete v celoti, obrazec št. 1, izpolnete samo zgoraj (napišete priloge 1. overjen prepis iz knjige sklepov, 2. čistopis akta o ustanovitvi družbe in 3. sodna taksa 19.000,00 SIT), obrazec št. 3, kjer pač napišete nove dejavnosti.
- oddate na sodišče
Sodno takso je potrebno plačati na račun, ki je odvisen od sodišča, tako da mi morate povedati še na katero sodišče boste to vlagali.

Upam, da sem vsaj nekako tako napisala, da ste me razumeli.

grah
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 689
Pridružen: 09 Feb 2005, 18:56
Kraj: Slovenia

Odgovor Napisal/-a grah » 09 Nov 2006, 13:26

Zelo razumljivo in hvala.

Odgovori