podjemna pogodba

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
romč
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 144
Pridružen: 20 Okt 2005, 08:14

podjemna pogodba

Odgovor Napisal/-a romč » 09 Nov 2006, 10:23

Zanima me koliko lahko mesečno nakažemo delavcu, ki ima z nami sklenjeno podjemno pogodbo (civilno pravno razmerje)?

Koliko je najvišji znesek?

Hvala za pomoč in lep dan želim.

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 09 Nov 2006, 13:20

Zakaj pa bi morala obstajati omejitev?

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a vesnak » 07 Dec 2006, 09:44

mene pa bolj zanima koliko ur na mesec lahko nekdo opravlja na osnovi podjemne pogodbe? v ZDR tega ne najdem; namreč po podjemni pogodbi bi želeli samo za en mesec zaposliti en mesec, delal pa naj bi polni delovni čas; redno delovno razmerje ne pride v poštev, ker je delavec redno zaposlen v drugem podjetju. v svojem podjetju bi koristil letni dopust in namesto, da bi užival kje na toplem, bi rad delal pri nas;

ali so kakšni zadržki - ne bi želeli kršiti zakonodaje

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 07 Dec 2006, 10:13

Mislim, da podjemne pogodbe ne obravnava ZDR ampak ZOR ali kaj podobnega. Podjemna pogodba ni vezana na ure tako, da ne vidim težav. Mogoče bi lahko bile težave z delodajalcem, če je konkurenčno podjetje

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a vesnak » 07 Dec 2006, 10:48

problemi samo, če zvedo, da dela po podjemni pogodbi tudi pri nas; - sicer pa ne vem kakšni problemi bi lahko bili? ali nas lahko toži ali ? res pa je, da ima namen ta delavec potem delati pri nas.

po drugi strani imamo pa tudi študenta, ki mu je potekel status in bi ga tudi želeli zaposliti po podjemni pogodbi - zaenkrat ga ne bi še zaposlili redno.

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 07 Dec 2006, 10:53

Če ima delavec konkurenčno klavzulo v pogodbi je to lahko problem, kadarkoli bi oni izvedeli za to.

Kar se tiče študenta, lahko podjemna, vendar morate paziti kakšno delo opravlja.

Nenazadnje je razlika med podjemno in rednim delom lahko majhna, odvisno od višine plače.

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 07 Dec 2006, 10:54

Jaz vidim težavo tudi pri vsebini podjemne pogodbe. Če ima delo, ki ga bo vaš "podjemnik" opravljal, elemente del.razmerja, ne smete seči po tej pogodbi. Seveda to velja v primeru kakšne kontrole, saj vas ob izplačilu nihče ne bo povprašal po vsebini oziroma opravilih vašega podjemnika.
Še najelegantnejše je, za moj okus, da priglasi dopolnilno dejavnost.

vesnak
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 841
Pridružen: 18 Maj 2004, 11:39
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a vesnak » 07 Dec 2006, 10:57

dopolnilna dejavnost za en mesec? v bistvu je to samo prehodnega značaja, ker se bo ta oseba itak zaposlila čez en mesec; sedaj se je pač trgovina odprla in ta oseba ni mogla prej prenehati delovnega razmerja; dajatve na pogodbeno delo so kar se tiče stroškov itak tako visoki kot če bi imeli to osebo redno zaposleno.

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 07 Dec 2006, 11:55

Pri mojem partnerju so pred kratkim reševali podobno težavo; tudi je šlo za mesec dni in pri iskanju informacij so dobili prav tak nasvet, kot sem ga zapisala (na dursu se jim ni zdelo nič čudnega, če priglasi dejavnost za mesec dni; predlagali pa so tudi priglasitev osebnega dela, če ima pogoje).
Odločitev pa je seveda vaša in delavčeva.

Odgovori