Plača vodje

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
saraja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Avg 2006, 11:45

Plača vodje

Odgovor Napisal/-a saraja » 10 Nov 2006, 14:26

Hello,

prejšnji mesec sem diplomirala in sedaj si iščem službo kot vodja računovodstva v kakšnem podjetju. Eno ponudbo sem že dobila, kjer imajo 90 zaposlenih, delala pa bi bilance in razna računovodska poročila ter nadzirala knjiženje (kontrola). Ali se komu sanja kakšno plačo (neto) naj bi dobila oz. kako se gibajo plače za takšno delovno mesto? Namreč, ne bi rada izpadla nerealna ker nimam pojma kaj naj jim rečem, ko me bodo vprašali za moje mnenje.
Hvala vsem....

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 10 Nov 2006, 14:31

Govoriti o plači je zelo nehvaležno. Pomembno je več faktorjev:
- koliko izkušenj imate?
- kje v Sloveniji
- panoga
- ...
- najpomembnejše pa je kako se znate prodati

saraja
Novinec
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 22 Avg 2006, 11:45

Odgovor Napisal/-a saraja » 10 Nov 2006, 14:35

hvala za vaš tako hiter odziv, torej
izkušnje s takšnim delom imam že vse od 3.letnika srednje šole, ker sem pomagala v računovodskem servisu (torej vsega skupaj cca 8 let). Ponudba je prišla od delodajalca, ki se ukvarja s trgovinsko dejavnostjo.
Torej kakšna je vaša ocena?
Hvala

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 10 Nov 2006, 14:45

Sam sem informatik in sem vodja odelka, tako da le delno odgovarjam vašemu profilu. Vendar sem nekdo, ki se ne zna najbolje prodati. So ljudje v podjetju z 2 kratno plačo na istem delovnem mestu, so pa tisi, ki so pod mano kakšnih 20%.

Mogoče par nasvetov:
- naj oni dajo prvo ponudbo
- s prvo ponudbo probajte vsaj malo povišat, ker to ponavadi ni njihova zadnja
- poizkusite priti do podatkov iz podjetja (koliko je imel predhodnik, podobna delovna mesta)
- tudi tu na forumu bo kdo verjetno z bolj konkretnimi podatki
- imejte utemeljitev za svojo plačo.

Pa čim bolj uspešno pogajanje. Mogoče na koncu še zaupate koliko ste iztržili

Zoris
Računovodja
Računovodja
Prispevkov: 440
Pridružen: 19 Apr 2005, 12:40

Odgovor Napisal/-a Zoris » 10 Nov 2006, 18:03

jambolaja napisal/-a:Mogoče par nasvetov:
- naj oni dajo prvo ponudbo
- poizkusite priti do podatkov iz podjetja (koliko je imel predhodnik, podobna delovna mesta)
Imela bi komentar na to: do sedaj še nisem doživela, da bi delodajalec dal prvi ponudbo, tako da to ne morete pričakovati.

Lahko pa si eventuelno pomagate s bilančnimi podatki na AJPES-u. Število zaposlenih imate. Na osnovi tega podatka si lahko iz Izkaza poslovnega izida izračunate tudi povrpečno plačo na zaposlenega. Glede na to, da se ukvarjajo s trgovino (trgovke pa nimajo visokih plač), boste imeli vsaj okvirno sliko iz katere izhajate pri postavitvi svoje plače.

Vso srečo z dogovorom.

Lp

Odgovori