obračun bolniške - REK

Moderator: Mirko Zbačnik

Odgovori
skrka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 20
Pridružen: 01 Nov 2005, 20:00

obračun bolniške - REK

Odgovor Napisal/-a skrka » 22 Nov 2006, 06:38

Prvič se srečujem z obračunom bolniške nad 30 dni. V moj računalniški program sem vnesla podatke, pa zaupala programu in oddala REK na davčno. Zdaj pa me iz davčne kličejo, da jim gre za dobre tri tisočake navzkriž. Glede na to, da je bilo do sedaj vse v redu, sem prepričana, da dela probleme ravno obračun bolniške nad 30 dni. Najprej sem se hotela sama prebiti skozi obračun in najti napako, pa mi to ni uspelo. Zdaj pa prosim, da mi nekdo pomaga, kako se peš obračuna ta zadeva, da vidim, v čem je težava.

Podatki so naslednji:
delavec je sicer zaposlen za polovični delovni čas, v mesecu septembru pa je imel 48 ur boleznin v breme zasebnika, 36 ur pa v breme Zavoda. Njegova plača je na ravni minimalne plače (to je za polovični delovni čas 61.300 SIT). Ima priznano 90% bolniško. Drugega delodajalca nima oziroma je invalidsko upokojen za polovičko.

Tako, jaz sem obupala, me pa davčna že malo grdo gleda, pa bi morala pomoč dobiti čimprej. Prosim, pomagajte mi, se že kar malo mudi!

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 22 Nov 2006, 10:07

Na kratko kako se računa refundirana bolniška:
urna postavka za preteklo leto * indeks valorizacije * odstotek bolniške

Za vaš primer vemo samo koliko je odstotek bolniške (0,9)
kolikšna je pa urna pstavka za preteklo leto (bruto osnova za preteklo leto/fondom ur za preteklo leto)?
Indeks valorizacije dobite na ZZZS (povprečna plača za predpretekli mesec / povprečna plača za lansko leto).

TO je primer, če je delavec bil zaposlen celo preteklo leto, drugače se stvari zakomplicirajo.

Upam, da sem kaj pomagal. Če je kaj nerazumljivo vprašajte.

skrka
Nov član
Nov član
Prispevkov: 20
Pridružen: 01 Nov 2005, 20:00

Odgovor Napisal/-a skrka » 22 Nov 2006, 13:01

Res najlepša hvala!

Lani delavec ni bil zaposlen, zato verjetno velja urna postavka (povprečje treh mesecev - ker se je zaposlil s 1.5.2006, velja za mesece maj, junij in julij - tako so mi rekli na ZZZS) in indeks valorizacije kar tisti, ki so mi ga sporočili iz ZZZS? Potem I. bruto, ki ga dobim, vpišem v REK pod 105?

jambolaja
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1205
Pridružen: 07 Apr 2004, 18:04
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a jambolaja » 22 Nov 2006, 13:17

Ja, v številko 105.

Odgovori