i-REK obrazci

Moderator: Mirko Zbačnik

Naty73
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 2483
Pridružen: 19 Maj 2005, 13:53
Kraj: Ljubljana okolica

Odgovor Napisal/-a Naty73 » 18 Jul 2008, 13:13

Jaz oddajam analitiko tudi za enega delavca, ker na DURS morajo vedeti, za katerega zaposlenega so konkretno plačani prispevki in davki (tudi če je v podjetju samo en zaposlen, davčna ne ve, kdo poimensko to je).
Za analitiko pa tudi jaz pogrešam kakšna navodila.
Naty

Če imava jabolki in si ju izmenjava, imava še vedno vsak eno jabolko. Če pa si izmenjava ideji, ima vsak po dve. (George Bernard Shaw)

pamps
Nadračunovodja
Nadračunovodja
Prispevkov: 1310
Pridružen: 15 Feb 2005, 16:13

Odgovor Napisal/-a pamps » 18 Jul 2008, 14:18


CIPRESA
Računovodski vajenec
Računovodski vajenec
Prispevkov: 173
Pridružen: 09 Feb 2005, 09:29

Odgovor Napisal/-a CIPRESA » 18 Jul 2008, 18:35

Še jaz imam eno vprašanje!

Delodajalec je 15.7. izplačal le neto izplačila za delavce , oddala sem REK-1 z datumom izplačila plač 15.7. in brez datuma izplačila prispevkov. Zanima me ali oddam ponovno isti rek ko bo plačal še prispevke in pod "datum izplačila prispevkov" vpišem še datum na katerega bo prispevke izplačal?

Ali se v tem primeru ne izpolnjuje 2X REK-obrazcev?

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Odgovor Napisal/-a febo » 18 Jul 2008, 20:19

Ja Cipresa, če je potrebno tudi 5x. In ne samo zbirni REK, ampak tudi iREK-e. Velika pogruntavščina naše davkarije. Ugotovili so da mi itak boljše vodimo računovodstvo (njihovo nikoli ne štima), pa naj si sami vodimo tudi evidence. A g. Simič lahko gre na zaslužen dopust.

LP :sklovn: :shudic: :sklovn:

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 19 Jul 2008, 12:57

Ali oddajate rek obrazce tudi v primeru, če so plače samo obračunane in ne izplačane od 1.1.2008 dalje?
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

febo
Računovodski mojster
Računovodski mojster
Prispevkov: 744
Pridružen: 12 Avg 2003, 10:48
Kraj: Pomurje

Odgovor Napisal/-a febo » 19 Jul 2008, 13:34

Če so plače že bile obračunane, pomeni da ste že oddali REK-e. Za plačilo le-teh ni potrebno oddati novih REK obrazcev (razlaga na DURS).

LP :sklovn: :sklovn: :sklovn:

starči
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1945
Pridružen: 13 Okt 2006, 09:28

Odgovor Napisal/-a starči » 19 Jul 2008, 13:50

Moti me samo obrazložitev Dursa, da bodo zaposleni lahko dobili podatke o svojih prispevkih, plačanih po 1.7.08.

Upam, da je to samo nenatančna izjava, saj se za plače, izplačane do 30.6.08, od katerih so bili prispevki plačani po 1.7.08, naj ne bi dajalo nobenih dodatkov ali popravkov? lp

Janina1
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 1822
Pridružen: 09 Nov 2005, 17:55

Odgovor Napisal/-a Janina1 » 19 Jul 2008, 14:50

Glede obračunanih plač. Nismo oddali nobenih rek-ov, ker si lastnik ne more izplačati plač...imamo samo obračune...in me zanima, če je potrebno vseeno rek-e oddati, če si ne izplačuješ plače? Obrazca za na Ajpes ni treba oddati, ker oni pravijo, da potrebujejo samo tiste podatke, ki so bili dejansko izplačani.
Lepo vas pozdravljam.




Bodi zmeren na vseh področjih, tudi v zmernosti. Oskar Wilde 8)

slovan
Super računovodja
Super računovodja
Prispevkov: 7952
Pridružen: 11 Feb 2006, 17:10
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a slovan » 20 Jul 2008, 17:47

Če se obrazci REK--- imenujejo: Obračun davčnih odtegljajev ... ter jih predlagajo plačniki davka, potem jih boste predložili davčnemu organu, ko boste konkreten dohodek izplačali. Očitno izdelujete le obračune plač, ki vam koristijo za ugotavljanje poslovnega izida, ne pa za to, da bi izplačali dohodke.
Obrazec predložite (v elektronski obliki) na dan izplačila dohodka in/ali, ko plačujete prispevke/davke, kolikor jih niste poravnali hkrati z neto izplačilom.

LP

poldika
Novinec
Novinec
Prispevkov: 1
Pridružen: 29 Jul 2008, 09:30

Rek-2 (dividende na tuje vp)

Odgovor Napisal/-a poldika » 30 Jul 2008, 10:59

Še eno vprašanje glede obrazca REK-2 (poročanje za izplačane dividende na tuje vrednostne paprije):

že ko se začne izpolnjevati obrazec: kaj se vnaša v ''Datum izplačila'' (datum, ko smo dobili nakazane dividende ali datum plačanega davka?) in kateri datum se vpiše v ''Izplačilo'' (možnost vnosa samo meseca in leta)?

Potem me pa še zanima pri individualnih REK-ih:
vrstica A091 ''Davčni odtegljaj'' - kaj se vnese v ''Plačani znesek'' (koliko je posameznik plačal davka na dividendo v Sloveniji?), ''Obračunani znesek'' ?
vrstica A092 ''Odbitek davka plačanega v tujini'' (koliko je bilo dejansko plačanega davka na dividende že v tujini)?

Hvala za pomoč in LP!

Odgovori